Inspektor
  • Gorzów Wielkopolski
inspektor
Gorzów Wielkopolski, Gorzów Wielkopolski, lubuskie, Polska
BIP Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Służba Cywilna
14. 9. 2024
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska pracy

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatów-kandydatek na stanowisko:

inspektor do spraw planowania, funkcjonowania, gospodarowania i ochrony obszarów Natura 2000 Wydział Ochrony Przyrody i Obszarów Natura 2000

66-400 Gorzów Wielkopolski ul. Jagiellończyka 13

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Prowadzi proces legislacyjny w celu przygotowania i ustanowienia aktów prawa miejscowego tj. projektów planów zadań ochronnych lub planów ochrony dla obszarów Natura 2000 wraz z kontrolą i nadzorem nad realizacją ustaleń ww. dokumentów w tym w szczególności działań ochronnych i monitoringowych wynikających z przedmiotowych planów.
  • Prowadzi sprawy związanych z bazą danych obszarów Natura 2000 w tym obsługuje bazy SDF, Systemu Zarządzania Ochroną Przyrody (SZOP) oraz Centralnego Rejestru Form Ochrony Przyrody (CRFOP). Przygotowuje projekty raportów z zakresu monitoringu z realizacji ochrony obszarów sieci Natura 2000, zgodnie z wymogami przepisów krajowych oraz UE oraz prowadzi sprawy związane z aktualizacją granic obszarów.
  • Przygotowuje projekty opinii, zaświadczeń lub deklaracji organu odpowiedzialnego za ochronę i monitorowanie obszarów sieci Natura 2000 dla projektów i inwestycji współfinansowanych z krajowych lub europejskich funduszy.
  • Przygotowuje projekty dokumentów w prowadzonych postępowaniach administracyjnych w zakresie procedury ocen odziaływania przedsięwzięć na obszary Natura 2000 oraz inne formy ochrony przyrody.
  • Prowadzi sprawy związanych z opracowaniem projektów umów rekompensacyjnych za utracone dochody dla posiadaczy gruntów położonych w obszarach Natura 2000 w tym umowy na zlecenie wykonywania działań ochronnych oraz prowadzi kontroli przestrzegania przepisów o ochronie przyrody w trakcie gospodarczego wykorzystania zasobów i składników przyrody przez jednostki organizacyjne oraz osoby fizyczne i prawne.
  • Współpracuje z organami administracji państwowej i samorządowej oraz PGW Wody Polskie, PGL LP, instytucjami i organizacjami pozarządowymi w zakresie działań edukacyjnych oraz planowania kompleksowej ochrony gatunków i siedlisk przyrodniczych, dla ochrony których wyznaczono obszary Natura 2000.

Warunki pracy

  • Praca w terenie.

  • Praca w szczególnie trudnych warunkach środowiskowych.

  • Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.

  • Permanentna obsługa klientów zewnętrznych.

  • Obiekt posiada podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz windę.

  • Pomieszczenia biurowe zlokalizowane są na parterze budynku i I piętrze.

  • Oświetlenie naturalne i sztuczne.

  • Brak klimatyzacji.

Inne informacje:

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

niezbędne

wykształcenie: średnie profilowane z zakresu ochrony środowiska, ochrony przyrody, biologii, inżynierii środowiskowej, leśnictwa, kształtowania krajobrazu.

doświadczenie zawodowe/staż pracy

co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego
w obszarze związanym z ochroną przyrody, ochroną środowiska, kształtowaniem krajobrazu, leśnictwem lub biologią.

pozostałe wymagania niezbędne:

  • znajomość przepisów z zakresu ochrony przyrody i ochrony środowiska;
  • znajomość przepisów z zakresu kodeksu postępowania administracyjnego;
  • ogólna wiedza przyrodnicza na temat ochrony gatunków i siedlisk przyrodniczych oraz zasad ich funkcjonowania;
  • prawo jazdy kat. B
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

wymagania dodatkowe

    Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

    • CV i list motywacyjny
    • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
    • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
    • Oświadczenie, że w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. kandydatka/kandydat nie pracowała/ł, nie pełniła/ł służby w organach bezpieczeństwa państwa i nie była/był współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów. Nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później.
    • Kserokopia lub oświadczenie o posiadaniu prawa jazdy kat. B
    • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
    • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych

    Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
    Dokumenty należy złożyć do: 2024-09-23
    Decyduje data:stempla pocztowego / osobistego dostarczenia oferty do urzędu
    Miejsce składania dokumentów:

  • Praca Gorzów Wielkopolski
  • Inspektor Gorzów Wielkopolski
  • Gorzów Wielkopolski - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 387
    20 584