Inspektor
  • Warszawa
Inspektor
Warszawa, Warszawa, mazowieckie, Polska
Służba Cywilna
19. 4. 2024
Informacje o stanowisku

Urząd Lotnictwa Cywilnego w Warszawie

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów-kandydatek na stanowisko:

Inspektor do spraw rejestru lotnisk i ewidencji lądowisk

w Inspektoracie Rejestru Lotnisk i Ewidencji Lądowisk w Departamencie Lotnisk

Inspektor

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Bierze udział w procesie wpisu lądowiska do ewidencji lądowisk, w tym sprawdza dokumentację ewidencyjną lądowiska w celu wydania decyzji wpisu lądowiska do ewidencji.
  • Bierze udział w tworzeniu i prowadzeniu bazy danych rejestru lotnisk i ewidencji lądowisk w formie elektronicznej i papierowej dla zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa operacji lotniczych cywilnych statków powietrznych oraz bezpieczeństwa na lotniskach i w ich rejonie.
  • Bierze udział w procesie związanym z wydaniem promesy zezwolenia i zezwolenia na założenie lotniska cywilnego, w celu wydania promesy zezwolenia na założenie lotniska cywilnego lub zezwolenia na założenie lotniska.
  • Bierze udział w procesie wpisu lotniska do rejestru lotnisk cywilnych.
  • Bierze udział w sprawdzeniu w terenie zgodności ze stanem faktycznym dokumentacji rejestracyjnej lotnisk

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

  • wykształcenie: średnie
  • Znajomość ustawy Prawo Lotnicze i rozporządzeń wykonawczych w części dotyczącej lotnisk i lądowisk.
  • Umiejętność posługiwania się dokumentacją kartograficzną.
  • Znajomość KPA.
  • Kompetencje behawioralne: współpraca, komunikacja, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, rzetelność, wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, podejmowanie decyzji i odpowiedzialność, radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych, myślenie analityczne.
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji publicznej lub w obszarze związanym z eksploatacją
    lotnisk, budownictwem lub geodezją
  • wykształcenie: wyższe
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (A2)

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Oświadczenie, że w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. kandydatka/kandydat nie pracowała/ł, nie pełniła/ł służby w organach bezpieczeństwa państwa i nie była/był współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów. Nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Kopie dokumentów potwierdzających znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (A2) lub oświadczenie w tym zakresie

Termin i miejsce składania dokumentów:

  • Dokumenty należy złożyć do: 2024-05-02
  • Decyduje data:wpływu oferty do urzędu
  • Miejsce składania dokumentów:

    Urząd Lotnictwa Cywilnego

    Punkt Obsługi Klienta

    ul. Marcina Flisa 2

    02-247 Warszawa

    z dopiskiem na kopercie i liście motywacyjnym:

    LTL-1/5-30/2024 lub "ogłoszenie nr 136496"

    Dokumenty aplikacyjne można składać również poprzez ePUAP (elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej) lub przesłać mailem na adres

Warunki pracy

  • nietypowe godziny pracy (w tym dyżury)

  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji)

  • praca powyżej 4 godzin przy monitorze ekranowym

Miejsce i otoczenie organizacyjno - techniczne stanowiska pracy:

Budynek siedziby Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Warszawie oraz jego wyposażenie są dostosowane do potrzeb osób

niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich (np. wjazd do budynku, windy, toalety).

Praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.

Informacje dodatkowe: budynek klimatyzowany.

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.

- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami

=" c-btn c-btn--primary c-btn--large application-button js-application-btn application-button-internal js-application-url c-btn--red" rel="nofollow noopener" >Aplikuj

  • Praca Warszawa
  • Inspektor Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    113 169
    19 179