Informatyk w Dziale Usług Informatycznych
  • Wrocław, Plac Uniwersytecki 1
dolnośląskie, Wrocław, Plac Uniwersytecki 1, dolnośląskie, Polska
Uniwersytet Wrocławski
7. 6. 2024

Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko informatyka w Zespole Wsparcia Bezpośredniego w Dziale Usług Informatycznych

Nazwa stanowiska: informatyk

Wymiar etatu: pełny etat

Liczba etatów: 1

Główne obowiązki

  • Uczestniczenie w postępowaniach przetargowych na zakup sprzętu i usług informatycznych. Wybór modeli i konfiguracji sprzętu do zakupu. Opracowywanie OPZ, Inwentaryzacja sprzętu IT.

  • Czuwanie (monitorowanie) nad przebiegiem kluczowych procesów i zadań w Zespole Wsparcia Bezpośredniego.

  • Uczestniczenie w przygotowaniu merytorycznego wkładu do regulaminów i procedur IT na Uczelni.

  • Monitorowanie najnowszych trendów w obszarze technologii informatycznych i cyfrowych.

  • Współpraca z podmiotami zewnętrznymi w zakresie rozwiązywania pojawiających się problemów.

  • Administracja systemami do zarządzania stacjami roboczymi i kontroli antywirusowej.

  • Współpraca z innymi zespołami DUI i proponowanie działań i rozwiązań kierownikowi ZWB.

  • Zarządzanie dostępem użytkowników do danych przetwarzanych w administrowanych systemach

  • Nadzór nad umowami IT z podmiotami zewnętrznymi świadczącymi usługi dla użytkowników końcowych

  • Świadczenie pomocy bezpośrednio przy stanowisku komputerowym, a także telefonicznej, mailowej lub w systemie zgłoszeń w zakresie rozwiązywania problemów pracowników UWr ze sprzętem komputerowym oraz podstawowym oprogramowaniem

  • Instalacja i konfiguracja sprzętu komputerowego zgodnie z potrzebami pracowników i centralną polityką bezpieczeństwa sieci i stacji roboczych. Relokacja sprzętu komputerowego

  • Dbanie o techniczny dobrostan elementów infrastruktury informatycznej (szafy informatyczne, elementy podtrzymania zasilania, przełączniki i inna infrastruktura sieciowa, instalacje WiFi itp.)

  • Pomoc pracownikom w zakresie określenia parametrów sprzętu komputerowego i oprogramowania potrzebnego do wykonania ich zadań. Udział w pracach centralnego zespołu opracowującego ustandaryzowane konfiguracje sprzętowe

Wymagania konieczne

  • Wykształcenie techniczne.

  • Minimum rok doświadczenia w pracy w obszarze wsparcia użytkowników końcowych.

Wymagania pożądane

  • Znajomość podstaw sieci komputerowej i Junos OS.

  • Wysoka samodzielność, wysoka umiejętność organizowania własnej pracy.

  • Umiejętność pracy w zespole.

  • Znajomość w stopniu bardzo dobrym sprzętu i systemu operacyjnego firmy Apple.9071569

Oferujemy

  • Zatrudnienie w prestiżowej i renomowanej Uczelni.

  • Stabilne warunki zatrudnienia (umowa o pracę) (docelowo zatrudnienie w oparciu na umowę o pracę na czas nieokreślony na stanowisku Specjalista IT).

  • Możliwość rozwoju zawodowego oraz współpracy z doświadczonym zespołem.

  • Udział w projektach IT na rzecz Uczelni (projekty ogólnouczelniane oraz europejskie).

  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „trzynastka”.

  • Możliwość skorzystania z karty multisport.

  • Możliwość skorzystania z ubezpieczenia grupowego.

  • Możliwość skorzystania z ubezpieczenia opieki medycznej.

  • Dofinansowanie wypoczynku.

  • Dofinansowanie wypoczynku dzieci.

  • Preferencyjne pożyczki.

  • Praca dolnośląskie
  • dolnośląskie - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    82 870
    15 696