Head of Procurement & Product
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, Mazowieckie, Polska
All Good S.A.
22. 8. 2024
Informacje o stanowisku

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Współtworzenie i wdrażanie strategii zakupowej Coffeedesk dla wszystkich kanałów sprzedaży: B2B, B2C e-commerce i B2C kawiarnie z uwzględnieniem potencjału rynku i aktualnych trendów;
  • Zarządzanie strategią produktową - zbudowanie efektywnego category managementu zapewniającego ekspercką selekcję produktów;
  • Rozwój segmentów, kategorii produktowych (kawy segmentu specialty & premium, akcesoria i sprzęty, herbata i inne produkty komplementarne) i marek (w tym marek dystrybucyjnych) zgodnie ze strategią produktową;
  • Dbanie o optymalną strukturę stocku i proaktywne reagowanie na potencjalny overstock;
  • Nawiązywanie współpracy z nowymi dostawcami, podtrzymywanie relacji z aktualnymi dostawcami i poszerzanie dotychczasowych kontraktów, oraz zabezpieczenia relacji prawnej z partnerami;
  • Negocjacje zakupowe (targety, bonusy, okresy przejściowe, rynki dystrybucji itp.) oraz cykliczna analiza warunków współpracy;
  • Współpraca z przedstawicielami poszczególnych kanałów sprzedaży, działem marketingu, logistyki i magazynem w zapewnieniu płynnej dostępności i jakości produktów dla wszystkich kanałów sprzedaży w optymalnej wielkości;
  • Wpływ na politykę cenową i przygotowywanie analiz kosztowych i kalkulacji wprowadzanych produktów;
  • Kształtowanie silnego zespołu zakupowego: nadawanie kierunku, wprowadzenie best practices, wyznaczanie i weryfikowanie realizacji celów, wspieranie, podnoszenie umiejętności;
  • Implementacja i optymalizacja narzędzi zakupowych w celu usprawnienia pracy i zwiększenia efektywności działania zespołu;
  • Aktywny udział i reprezentowanie Coffeedesk na branżowych imprezach targowych;
  • Systematyczne monitorowanie kluczowych wskaźników oraz prowadzenie samodzielnej analizy w celu identyfikacji obszarów do poprawy;
  • Podejmowanie strategicznych decyzji zakupowych w oparciu o budżety, analizy i wskaźniki;
  • Regularne badanie rynku i biznesu pod kątem potencjału produktowego, sprzedażowego i aktualnych trendów;
  • Realizowanie celów budżetowych związanych z utrzymaniem działu i realizacją strategii zakupowej;
  • Współpracę Działu Zakupów z zespołem zarządzającym oraz innymi zespołami w organizacji celem zapewnienia odpowiedniego wsparcia w realizacji misji, wizji i strategii całej firmy;
  • Budowanie wizerunku firmy na rynku polskim i europejskim.

WYMAGANIA:
  • Jesteś silnym liderem i masz doświadczenie w zarządzaniu zespołem zakupowym min. 5 lat i możesz wykazać się sukcesami w tym obszarze;
  • Masz doświadczenie w tworzeniu i realizowaniu strategii zakupowej;
  • Rozumiesz wartość holistycznego podejścia do procesu zakupów obejmującego działania przed, w trakcie i po samym działaniu zakupowym tak, żeby móc podejmować decyzje optymalizujące wartość, a nie tylko cenę;
  • Masz doświadczenie w budowaniu i rozwijaniu category managementu;
  • Cechują Cię wysokie umiejętności motywowania, rozwijania i zwiększania efektywności zespołów zakupowych;
  • Jesteś typem sprawczego “zawodnika” zorientowanego na realizację celów a negocjacje biznesowe i handel są Twoją mocną stroną;
  • Analiza danych i wyciąganie wniosków na ich podstawie są Twoją codziennością;
  • Cechuje Cię proaktywność, elastyczność i otwartość na zmiany;
  • Znasz język angielski w stopniu min. C1 i potrafisz swobodnie porozumiewać się z zagranicznymi partnerami;
  • Masz doświadczenie w pracy dla sektora FMCG lub dla e- commerce;
  • Myślisz w kategoriach długoterminowych strategii i współpracy.

OFERUJEMY:
  • B2B / UoP;
  • Realny wpływ na rozwój firmy z międzynarodowymi osiągnięciami i ambicjami;
  • Udział w rozwoju marki Coffeedesk na polskim i zagranicznych rynkach;
  • Zespół wartościowych, różnorodnych i wyjątkowych współpracowników;
  • Rabaty pracownicze na wszystko, co oferuje Coffeedesk;
  • System benefitów (ubezpieczenie NW Aviva, opieka medyczna Medicover, Karta sportowa, pakiet weterynaryjny Pethelp - możliwość skorzystania z każdego benefitu);
  • Dodatkowy dzień wolny na celebrowanie swoich urodzin :-)
  • Hektolitry najlepszej jakościowo kawy oraz dostęp do najnowszych kawowych gadżetów w biurze;
  • Niezapomniane Coffeedeskowe integracje;
  • Skrupulatnie zaplanowane wdrożenie do pracy.

  • Praca Warszawa
  • Product manager Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    106 427
    20 544