Główny Specjalista/Ekspert do spraw analizy ryzyka Cyberbezpieczeństwa
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, mazowieckie, Polska
Bank Polska Kasa Opieki S.A.
2. 5. 2024

1066131301

Obowiązki

  • Opracowywanie, wdrażanie i monitorowanie działań związanych z zarządzaniem ryzykiem cyberbezpieczeństwa.
  • Identyfikowanie ryzyka i przeprowadzania analiz ryzyka związanych z cyberbezpieczeństwem.
  • Modelowanie zagrożeń, przygotowywanie scenariuszy ryzyka i oceny ich wpływu na działalność organizacji.
  • Prowadzenie i aktualizowanie rejestru ryzyka w oparciu o przeprowadzone analizy, trendy rynkowe, wyniki kontroli i audytów.
  • Rekomendowanie mechanizmów kontrolnych mitygujących ryzyka.
  • Wspólnie z właścicielami ryzyka projektowanie i wdrażanie mechanizmów kontrolnych mitygujących ryzyka.
  • Opracowywanie wskaźników KRI w obszarze cyberbezpieczeństwa.
  • Doskonalenie procesów zarządzania ryzykiem, bieżące kontrolowanie mechanizmów bezpieczeństwa.
  • Raportowanie do interesariuszy aktualnego stanu ryzyka cyberbezpieczeństwa.

Wymagania

  • Posiadasz min. 3 letnie doświadczenie w obszarze zarządzania ryzykiem lub bezpieczeństwa informacji.
  • Potrafisz identyfikować ryzyka, nimi zarządzać i podejmować działania w celu ich minimalizacji.
  • Posiadasz znajomość standardów i dobrych praktyk związanych z bezpieczeństwem informacji.
  • Posiadasz ogólną wiedzę w zakresie technologii IT i otoczenia regulacyjnego.
  • Posiadasz doświadczenie w projektowaniu i monitorowaniu mechanizmów kontrolnych.
  • Znasz język angielski na poziomie komunikatywnym.
  • Posiadasz umiejętność opisywania rzeczy w prosty i zrozumiały sposób.
  • Masz wysoko rozwinięte zdolności analityczne.
  • Posiadasz umiejętności skutecznego komunikowania zagadnień ryzyka cyberbezpieczeństwa interesariuszom biznesowym.

Oferujemy

  • Certyfikaty, studia podyplomowe, zaświadczenia o odbytych szkoleniach w obszarach zarządzania ryzykiem i bezpieczeństwa informacji.
  • Znajomość COBIT, NIST, ISO, ITIL, CSA.
  • Znajomość wymogów rozporządzenia DORA.
  • Znajomość specyfiki bezpieczeństwa informacji i ryzyka w środowiskach chmurowych Azure/GCP/AWS.

Źródło: Bank Pekao/Praca

  • Praca Warszawa
  • Ekspert przyrodniczy Warszawa
  • Główny księgowy Warszawa
  • Specjalista ds. analizy i statystyki Warszawa
  • Specjalista SEM Warszawa
  • Specjalista SEO Warszawa
  • Specjalista medycyny niekonwencjonalnej Warszawa
  • Specjalista ds. telekomunikacji Warszawa
  • Specjalista ds. PR Warszawa
  • Specjalista ds. Sprzedaży Warszawa
  • Specjalista ds. Zakupów Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    118 806
    18 864