Główny specjalista ds. zarządzania ryzykiem
  • Warszawa, Powiśle
mazowieckie, Warszawa, Powiśle, mazowieckie, Polska
Centrum Nauki Kopernik
11. 6. 2024
Informacje o stanowisku

CENTRUM NAUKI KOPERNIK

poszukuje kandydatów i kandydatek do pracy w Dziale Organizacyjnym na stanowisku:

(1 etat)

Zakres obowiązków

Koordynowanie procesów związanych z Zarządzaniem Ryzykiem:

  • Edukacja i świadomość poprzez zapewnienie odpowiedniej wiedzy na temat ZR, współpraca z osobami odpowiedzialnymi za ryzyka, ukierunkowanie i pomoc w dobrym opisaniu ryzyka i mechanizmów zapobiegania oraz zarządzanie tym ryzykiem.
  • Identyfikacja ryzyka, analiza procesów. Ocenienie prawdopodobieństwa wystąpienia ryzyka, wpływu na organizację, analiza SWOT. Zaplanowanie działań zaradczych, wsparcie w opracowaniu planów działania w przypadku wystąpienia ryzyka, awaryjne procedury i planów kontynuacji działalności.
  • Regularna obserwacja i śledzenie ryzyka w organizacji, analiza wskaźników i reagowanie na zmiany, raportowanie.
  • Dostosowywanie działań zaradczych, w przypadku zmiany ryzyka również dostosowanie strategii, ukierunkowanie i pomoc w dobrym opisaniu ryzyka i mechanizmów zapobiegania oraz zarządzanie ryzykiem.

Zapewnienie aktualności i kompletności planów ciągłości działania i zarządzania kryzysowego:

  • Regularna aktualizacja planów, dostosowywanie ich do zmieniających się warunków, ryzyk. Weryfikacja informacji, danych kontaktowych, procedur awaryjnych, listy zasobów etc.
  • Sprawdzenie kompletności planów, aktualności opisu procedur awaryjnych, listy zasobów, kontaktów, określenie harmonogramów jak często i kiedy plany są przeglądane i aktualizowane.
  • Testowanie planów, zaangażowanie pracowników do ćwiczeń awaryjnych, sprawdzenie czy plan działa w praktyce, szkolenia dla pracowników.
  • Wspieranie działań związanych z zarządzaniem procesami.

Czego od Ciebie oczekujemy

  • Wykształcenia wyższego z doświadczeniem w zarządzaniu ryzykiem w instytucjach.
  • Min. 4 lat doświadczenia na podobnym stanowisku eksperckim.
  • Ukończonego szkolenia z zakresu zarządzania ryzykiem (mile widziane certyfikaty).
  • Bardzo dobrej umiejętności przedstawiania skomplikowanych informacji i danych w sposób zrozumiały dla odbiorców.
  • Bardzo dobrej znajomości Pakietu MS Office i innych urządzeń biurowych.
  • Samodzielności, zdolności organizacyjnych, komunikacyjnych oraz umiejętności radzenia sobie w sytuacja stresowych.
  • Mile widziana znajomość standardów ISO 22301 i ISO 31000 dotyczących zarządzania ciągłością działania i ryzykiem.

Oferujemy

  • Umowa o pracę
  • Możliwość pracy hybrydowej
  • Prywatna opieka medyczna
  • Dofinansowanie do karty sportowej
  • Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji
  • Dofinansowanie do wypoczynku
  • Świadczenie Świąteczne
  • Premia roczna
  • Dostęp do platform rozwojowych
  • Dostęp do kafeterii benefitowej
  • Vouchery do Kopernika
  • Inspirujące i profesjonalne środowisko pracy
  • Doskonała lokalizacja biura

  • Praca mazowieckie
  • mazowieckie - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    72 121
    13 678