Główny Specjalista ds. Sprawozdawczości Skonsolidowanej
  • Tychy
Tychy, Tychy, Śląskie, Polska
HAYS POLAND Sp. z o.o.
4. 10. 2024

Dla jednego z naszych klientów z zakładem produkcyjnym w Tychach poszukujemy doświadczonego Głównego Specjalisty ds. Sprawozdawczości Skonsolidowanej, który dołączy do dynamicznego zespołu finansowego. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za kompleksowe przygotowywanie skonsolidowanych sprawozdań finansowych oraz dogłębną analizę wyników finansowych naszej grupy kapitałowej.

Główne obowiązki:
  • Przygotowywanie skonsolidowanych sprawozdań finansowych zgodnie z MSSF.
  • Analiza i interpretacja wyników finansowych grupy kapitałowej.
  • Współpraca z zespołami finansowymi w spółkach zależnych.
  • Udział w procesie zamknięcia miesiąca, kwartału i roku.
  • Monitorowanie zmian w przepisach rachunkowych i ich implementacja.
  • Dokonywanie korekt i wyłączeń konsolidacyjnych.
  • Uzgadnianie przepływów wewnątrzgrupowych.
  • Współpraca z zespołem księgowości, kontrolingu i audytorami zewnętrznymi.
  • Aktywny udział w procesie zamykania miesiąca.
  • Udział w integracji nowych jednostek w strukturze Grupy Kapitałowej.
  • Wspieranie i przygotowywanie okresowych raportów konsolidacyjnych.
  • Wsparcie przy tworzeniu schematów księgowań i polityki rachunkowości grupy.
  • Wsparcie i przygotowywanie nierutynowych analiz finansowych.

Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe z zakresu finansów, rachunkowości lub pokrewne.
  • Minimum 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku.
  • Znajomość zasad konsolidacji, wyłączeń i korekt, standardów IFRS.
  • Zaawansowana, praktyczna znajomość MS Excel.
  • Dobra, praktyczna znajomość języka angielskiego.
  • Znajomość SAP i Power Query mile widziana.
  • Umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym.

Oferujemy:
  • Stabilne zatrudnienie w dynamicznie rozwijającej się firmie w oparciu o umowę o pracę.
  • Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet benefitów.
  • Możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji.
  • Przyjazną atmosferę pracy w zgranym zespole.

Co powinieneś zrobić?
Jeśli ta oferta jest idealna dla Ciebie, kliknij ‘Aplikuj’ i prześlij nam swoje aktualne cv.????????????

  • Praca Tychy
  • Główny księgowy Tychy
  • Specjalista ds. transportu Tychy
  • Specjalista ds. HR Tychy
  • Specjalista ds. turystyki Tychy
  • Specjalista ds. Zaopatrzenia Tychy
  • Specjalista ds. ofertowania Tychy
  • Specjalista ds. Zarządzania Tychy
  • Specjalista ds. Eksportu Tychy
  • Specjalista ds. finansów Tychy
  • Specjalista ds. reklamy Tychy
  • Tychy - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 517
    19 388