Główny specjalista
  • Warszawa
główny specjalista
Warszawa, Warszawa, mazowieckie, Polska
BIP Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - Służba Cywilna
11. 10. 2024
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska pracy

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie

Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów-kandydatek na stanowisko:

główny specjalista w Wydziale Budżetu, Departament Administracyjno-Finansowy

02-362 Warszawa ul. Bitwy Warszawskiej 1920r. 3

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Opracowuje projekty oraz plany dochodów i wydatków budżetowych w układzie tradycyjnym oraz zadaniowym, a także wieloletnie plany finansowe (w tym również dotyczące środków Unii Europejskiej)
  • Analizuje plan, zaangażowanie i wykonanie wydatków ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa oraz zgłasza zmiany w tym zakresie
  • Przygotowuje wnioski o zapewnienie finansowania realizacji przedsięwzięcia z rezerwy celowej budżetu państwa i budżetu środków europejskich oraz wniosków o korektę decyzji Ministra Finansów, a także przekazuje do instytucji zarządzającej wymagane dokumenty w tym umowy z wykonawcami oraz wnioski o uruchomienie rezerwy celowej budżetu państwa i budżetu środków europejskich
  • Monitoruje na bieżąco projekty realizowane przez komórki organizacyjne GIOŚ ze środków Unii Europejskiej, Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego i innych, m.in. tworzy, sprawdza dokumenty projektowe, zmiany, umowy o dofinansowanie, aneksy, a także współpracuje z zespołami projektowymi w zakresie zgłaszanych i realizowanych przez GIOŚ projektów
  • Prowadzi obsługę informatycznego systemu TREZOR w zakresie planowania, zmian w planie oraz obsługuje program finansowy EGERIA w zakresie ewidencji zmian planu finansowego GIOŚ
  • Monitoruje możliwość pozyskiwania środków finansowych na działania do realizacji przez GIOŚ ze środków pomocowych oraz przedstawia pisemną zwięzłą informację Kierownictwu w tym zakresie

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

 - budynek urzędu niedostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, brak podjazdów.

Inne informacje:

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, nie wynosi co najmniej 6%.
- pierwszeństwo dla osób z niepełnosprawnościami

Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

Kandydaci zakwalifikowani zostaną powiadomieni o kolejnych etapach naboru telefonicznie lub e-mailem.

Dokumenty można składać:
- w formie elektronicznej za pośrednictwem: Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (e PUAP)

Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone po zakończeniu procedury naboru.

Z wybranym kandydatem podpisana zostanie umowa o pracę na czas określony.

Aplikując oświadczasz, że znana ci jest treść informacji na temat przetwarzania danych osobowych w naborze.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

niezbędne

wykształcenie: wyższe

doświadczenie zawodowe/staż pracy

co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego
w planowaniu budżetu oraz obsłudze projektów pomocowych współfinansowanych ze środków zagranicznych

pozostałe wymagania niezbędne:

  • Znajomość przepisów z zakresu finansów publicznych
  • Dobra obsługa programów komputerowych w tym Excel i Word
  • Umiejętność analizy danych
  • Dobra organizacja pracy
  • Zorientowanie na osiąganie celów
  • Rzetelność, umiejętność komunikacji i współpracy
  • Oświadczenie, że w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. kandydatka/kandydat nie pracowała/ł, nie pełniła/ł służby w organach bezpieczeństwa państwa i nie była/był współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów. Dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie A2

Dokumenty i oświadczenia niezbędne:

  • CV i list motywacyjny
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia
  • Kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie doświadczenia zawodowego / stażu pracy
  • Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego
  • Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych
  • Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe:
  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów
  • Kopie dokumentów potwierdzających znajomość języka angielskiego na poziomie A2

  • Dokumenty należy złożyć do: 2024-10-28
    Decyduje data:wpływu oferty do urzędu
    Miejsce składania dokumentów:
    Główny Inspektorat Ochrony Środowiska
    ul. Bitwy Warszawskiej 1920r. 3
    02-362 Warszawa
    z dopiskiem: „122/DAF/2024”

  • Praca Warszawa
  • Główny księgowy Warszawa
  • Specjalista SEM Warszawa
  • Specjalista SEO Warszawa
  • Specjalista medycyny niekonwencjonalnej Warszawa
  • Specjalista ds. telekomunikacji Warszawa
  • Specjalista ds. PR Warszawa
  • Specjalista ds. Zaopatrzenia Warszawa
  • Specjalista ds. finansów Warszawa
  • Specjalista ds. reklamy Warszawa
  • Specjalista ds. Sprzedaży Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    108 133
    19 251