Główny księgowy / Główna księgowa
  • Bydgoszcz
Bydgoszcz, Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, Polska
MOTO BUDREX Sp. z o.o.
14. 7. 2024

Twój zakres obowiązków

  • prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z polityką rachunkowości oraz obowiązującymi przepisami,
  • Nadzór i zarządzanie działem finansowo-księgowym, pracą młodszej księgowej, kadr i rozliczeniami,
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,
  • Kontrola prawidłowości operacji księgowych,
  • Współpraca z Zarządem, przygotowywanie raportów i analiz,
  • Przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby banków oraz instytucji zewnętrznych,
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, PFRON, NBP),
  • Współpraca z Biegłym Rewidentem,
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych (Podatek od nieruchomości, PIT, CIT, VAT, VAT UE),
  • Kontrola rozrachunków, uzgadnianie sald, sporządzanie kompensat z kontrahentami,
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych i naliczanie amortyzacji,
  • Kontrola terminowości rozliczeń,
  • Przygotowanie i uczestniczenie w audycie firmy oraz w czynnościach kontrolnych organów podatkowych i finansowych,
  • Monitorowanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości oraz przygotowanie do nich przedsiębiorstwa.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne w zakresie: finanse, rachunkowość, ekonomia,
  • minimum pięcioletnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku lub w biurze rachunkowym,
  • znajomość ustawy o rachunkowości, zagadnień z zakresu bieżących przepisów podatkowych (CIT, PIT, VAT)
  • biegła znajomość programu SOFTLAB
  • dobra znajomość MS Office, w szczególności arkusza kalkulacyjnego Excel,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • samodzielność w działaniu, dobra organizacja pracy własnej, komunikatywność, rzetelność i sumienność przy realizacji powierzonych zadań,
  • umiejętność pracy w zespole

To oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • dofinansowania do wczasów, bony świąteczne

  • Praca Bydgoszcz
  • Główny księgowy Bydgoszcz
  • Księgowy Bydgoszcz
  • Księgowa Bydgoszcz
  • Bydgoszcz - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    102 988
    19 648