Główny Księgowy / Chief Accountant
  • Warsaw
Warszawa, Warsaw, Polska
Motivated
6. 6. 2024
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska

Motivated Sp. z o.o. jest prężnie rozwijającą się firmą rekrutacyjną, specjalizującą się w pozyskiwaniu Specjalistów średniego oraz wyższego szczebla, a także Pracowników liniowych. Swoimi działaniami wspieramy głównie Przedsiębiorstwa z branż produkcyjnej, logistycznej, a także innych.

Obecnie, dla naszego Klienta, firmy z dystrybucji nawozów i produktów rolnych, poszukujemy sumiennego i skrupulatnego Głównego Księgowego.

Zadania i obowiązki:

  • Księgowanie operacji zakupu i sprzedaży, naliczania, amortyzacji, inwentaryzacji oraz innych operacji gospodarczych
  • Realizacja płatności bankowych
  • Naliczanie wynagrodzeń zgodnie z obowiązujacym prawem i przepisami (4 pracowników)
  • Kontrola i koordynacja wszystkich operacji księgowych
  • Zapewnienie prawidłowości i terminowości prowadzenia ksiąg zgodnie z polskim prawem
  • Miesięczne obliczanie zaliczek na podatek CIT
  • Przygotowywanie i składanie deklaracji podatkowych (PIT, CIT, VAT) w terminach określonych ustawowo
  • Przygotowywanie i elektroniczne składanie miesięcznych raportów do ZUS
  • Kontrola kompletności naliczania i terminowej płatności podatków i składek
  • Współpraca z organzami podatkowymi
  • Opracowywanie polityki rachunkowości
  • Prowadzenie ksiąg w systemie COmarch ERP Optima
  • Prowadzenie dokumentacji kadrowej pracowników Spółki

Wymagania stanowiska

  • Wykształcenie związane z rachunkowością, ekonomią, księgowością, etc.
  • Znajomość rachunkowości i polskiego prawa podatkowego
  • Bardzo dobra znajomość języka polskiego i języka ukraińskiego (warunek konieczny!)
  • Znajomość przepisów prawa pracy
  • Doświadczenie w pracy w obszarze polskiego prawa podatkowego
  • Bardzo dobra znajomość MS Office, z naciskiem na MS Excel (poziom zaawansowany)
  • Umiejętność pracy z dużą ilością danych i informacji
  • Samodzielność, skrupulatność, odpowiedzialność
  • Umiejętność obsługi Comarch ERP Optima będzie dodatkowym atutem

Oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę (okres próbny 6 miesięcy, kolejna umowa roczna lub na czas nieokreślony)
  • Wynagrodzenie brutto 18300PLN
  • Pracę w różnorodnym, międzynarodowym środowisku
  • Stabilne, długotrwałe zatrudnienie
  • Pracę w biurze, w centrum Warszawy
  • Benefity pozapłacowe - do indywidualnego ustalenia

  • Praca Warszawa
  • Główny księgowy Warszawa
  • Chief marketing officer Warszawa
  • Chief security officer Warszawa
  • Księgowa Warszawa
  • Księgowy Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    76 147
    15 080