Główny księgowy
  • Otwock
Otwock, Otwock, Masovian Voivodeship, Polska
Klient portalu Praca.pl
14. 8. 2024
Informacje o stanowisku

Informacje

Opis stanowiska
Kim JESTEŚ:

  • Pracowitym liderem z osobistą integralnością.
  • Aktywnym rozwiązywaczem problemów z pasją do szczegółów i silnymi umiejętnościami podejmowania decyzji.
  • Liderem zespołu, który potrafi pracować samodzielnie, jak i współpracować z innymi.
  • Osobą zorientowaną na wyniki, skoncentrowaną na terminowym i efektywnym zakończeniu projektów.

Rola i obowiązki:

  • Zapewnienie dokładnego i terminowego zakończenia miesiąca, kwartału i roku obrachunkowego.
  • Przygotowanie materiałów do prezentacji dla Rady Dyrektorów, zespołów zarządzających i interesariuszy zewnętrznych.
  • Zapewnienie wsparcia księgowego dla specjalnych projektów oraz sporządzenie ad-hocowych raportów i analiz w razie potrzeby.
  • Przegląd i zapisywanie transakcji bankowych.
  • Skupienie na uzgadnianiu gotówki, aktywów trwałych oraz wprowadzaniu i uzgadnianiu zapisów w dzienniku głównym.
  • Przegląd, rekomendacja zmian (np. oszczędności) i egzekwowanie wszystkich zasad księgowości.
  • Wdrażanie i monitorowanie kontroli wewnętrznych w celu ochrony aktywów finansowych i zapewnienie zgodności z wymogami regulacyjnymi.
  • Wsparcie rocznego procesu audytu poprzez dostarczanie niezbędnej dokumentacji i odpowiadanie na zapytania audytorów.
  • Przeglądanie różnic produkcyjnych, odpadów i cyklicznych przeliczeń co tydzień.
  • Pomoc w przygotowaniu harmonogramów audytu i wsparcie zewnętrznych audytorów podczas corocznej recenzji.
  • Koordynacja wszystkich zobowiązań podatkowych, w tym podatek dochodowy, podatek od sprzedaży/użycia i podatki od nieruchomości.
  • Prawidłowe i dokładne raportowanie do polskich instytucji rządowych, takich jak GUS czy inne obowiązkowe wymogi prawne (PFRON itp.) związane z księgowością.
  • Kontrola i planowanie płatności.
  • Inne obowiązki, jak przypisane.

Wymagania
Edukacja i doświadczenie:

  • Licencjat z dziedziny księgowości.
  • Co najmniej 3 lata doświadczenia samodzielnego księgowego w środowisku księgowości kosztów produkcyjnych.
  • Dogłębne zrozumienie zasad i procedur księgowości kosztów.
  • Doświadczenie w zakładaniu, monitorowaniu i egzekwowaniu kontroli wewnętrznych.
  • Doświadczenie z oprogramowaniem ERP dla produkcji.
  • Zaawansowane umiejętności korzystania z Excela i umiejętności komunikacji w języku angielskim.

Oferujemy
  • Własne, nowoczesne biuro, do pracy stacjonarnej (okolice Otwocka).
  • Umowę o pracę z konkurencyjnym wynagrodzeniem.
  • Ekscytujące portfolio produktów produkcyjnych dla różnych zastosowań i rynków, więcej szczegółów podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
  • Przyjazny zespół 15 pracowników biurowych.
  • Międzynarodowe środowisko pracy i bezpośrednia współpraca z zagranicznymi udziałowcami.
  • Lekarz firmowy odwiedzający na miejscu.
  • Fundusz socjalny z dodatkowymi korzyściami, takimi jak bonusy świąteczne i wakacyjne.
  • Praca w polskiej Sp. z o.o., księgowość w pełni polska. Komunikacja/raportowanie do właścicieli firmy w języku angielskim.

  • Praca Otwock
  • Księgowy Otwock
  • Księgowy otwocki
  • Księgowa Otwock
  • Księgowa otwocki
  • Otwock - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    106 427
    20 544