Główna/y Księgowa/y
  • Bielsko-Biała
Bielsko-Biała, Bielsko-Biała, Śląskie, Polska
BPBP SA
3. 9. 2024
Informacje o stanowisku

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych i podatkowych Spółki, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
  • Nadzór nad przechowywaniem dokumentów księgowych, ksiąg rachunkowych oraz sprawozdań finansowych.
  • Samodzielne sporządzanie sprawozdań finansowych zgodnie z obowiązującymi wymogami prawa.
  • Obliczanie podatków dochodowych od osób prawnych.
  • Sporządzanie deklaracji VAT, CIT, PIT, JPK.
  • Kontakt z instytucjami podatkowymi.
  • Śledzenie zmian w przepisach podatkowych i wprowadzanie ich na operacyjne działanie Spółki.
  • Obsługa kontroli skarbowych, audytów oraz kontroli pozostałych instytucji finansowych.
  • Nadzór organizacyjny i merytoryczny nad zespołem księgowości.
  • Przygotowywanie raportów i analiz na potrzeby Zarządu Spółki.

WYMAGANIA:
  • Doświadczenia zawodowe na podobnym stanowisku.
  • Umiejętność zarządzania zespołem.
  • Znajomość przepisów podatkowych (VAT, podatki dochodowe).
  • Znajomość ustaw dotyczących funkcjonowania podmiotów gospodarczych w Polsce, MSSF i sprawozdawczości, w tym konsolidacji, przepisów w zakresie cen transferowych
  • Umiejętność analitycznego myślenia.
  • Samodzielność, umiejętność podejmowania decyzji i rozwiązywania problemów.
  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej i innych.
  • Mile widziana znajomość programu Enova.

OFERUJEMY:
  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy.
  • Narzędzia niezbędne do pacy min. laptop, telefon.
  • Pakiet benefitów pozapłacowych – (m.in. prywatna opieka medyczna, karta multisport.)
  • Pakiet socjalny (m.in. wczasy pod gruszą, bony świąteczne, paczki dla dzieci).
  • Szkolenia finansowane przez firmę.
  • Możliwość skorzystania z firmowych ośrodków wczasowych.
  • Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego.
  • Parking dla pracowników.
  • Platformę szkoleniową.

  • Praca Bielsko-Biała
  • Główny księgowy Bielsko-Biała
  • Księgowa Bielsko-Biała
  • Księgowy Bielsko-Biała
  • Bielsko-Biała - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    109 770
    20 536