Główna/y Księgowa/y
  • Gliwice
Gliwice, Gliwice, Silesian Voivodeship, Polska
Beumer Group
31. 5. 2024

Grupa BEUMER jest światowym liderem w projektowaniu i wdrażaniu systemów transportu wewnętrznego. Są to zaawansowane technicznie, wysoko zautomatyzowane urządzenie do paletyzacji i pakowania, sortowania i dystrybucji bądź transportu i załadunku. Gruntowna wiedza i know-how na najwyższym poziomie oraz chęć ciągłego rozwoju to cechy wyróżniające naszych pracowników. Wspieramy tę postawę ze wszystkich sił: w ramach współdziałania w rodzinnej atmosferze na bazie wzajemnego szacunku i kultury zaufania, która gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo. Naszym wspólnym celem jest realizacja innowacyjnych projektów na całym świecie.

Opis stanowiska

Jako Główna Księgowa/ Główny Księgowy będziesz ważnym członkiem naszego zespołu, który poprzez swoją pracę, skuteczne zarządzanie i rozwijanie swojego zespołu przyczyni się do sprawnego funkcjonowania obszaru finansowego BEUMER Group Poland. Twój zakres odpowiedzialności będzie obejmował:

  • Odpowiedzialność za rzetelne i terminowe prowadzenie ksiąg rachunkowych Spółki zgodnie z ustawą o rachunkowości
  • Przygotowywanie deklaracji podatkowych oraz sprawozdań i raportów na potrzeby wewnętrzne oraz dla instytucji zewnętrznych
  • Sporządzanie miesięcznych raportów wyników na potrzeby firmy i instytucji finansowych
  • Sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych oraz organizacja prac bilansowych umożliwiających prawidłowe zamkniecie roku obrachunkowego
  • Planowanie i nadzorowanie pracy działu księgowości, zarządzanie 3-osobowym zespołem księgowych
  • Nadzór nad dokumentami zgromadzonymi w dziale finansowo – księgowym
  • Bieżąca analiza i uzgadnianie kont księgowych
  • Kwalifikacja podatkowa dokumentów
  • Zarządzanie ryzykiem podatkowym oraz monitorowanie zmian w zakresie prawa podatkowego i UOR, w tym współpraca z doradcami podatkowymi, prawnikami w zakresie rozwiązywania bieżących problemów księgowych
  • Przygotowywanie przelewów bankowych
  • Nadzór nad środkami trwałymi, analiza nakładów inwestycyjnych
  • Nadzór i wspomaganie obowiązków przypisanych księgowości w ramach polityki cen transferowych
  • Współpraca z zespołem controllingu przy przygotowaniu miesięcznych, kwartalnych i rocznych raportów zarządczych do centrali
  • Ścisła współpraca z audytorami zewnętrznymi w trakcie badania sprawozdania
  • Reprezentowanie firmy przed Instytucjami Państwowymi
  • Współpraca z jednostkami powiązanymi w grupie kapitałowej
  • Współtworzenie wewnętrznych procedur i standardów

Kwalifikacje

Szukamy kandydatów/ kandydatek którzy/które posiadają:

  • Wykształcenie wyższe – preferowane kierunki: rachunkowość, finanse,
  • Minimum 2 lata doświadczenia na stanowisku Głównego Księgowego lub analogicznym,
  • Bardzo dobrąznajomość przepisów z zakresu ustawy o rachunkowości i prawa podatkowego,
  • Znajomość procedur sprawozdawczych w grupach kapitałowych,
  • Dobrąznajomość MS Office i aplikacji księgowo – finansowych,
  • Dobrąznajomość SAP B1,
  • Doświadczenie w otoczeniu międzynarodowym,
  • Dobrąznajomość języka angielskiego,
  • Odpowiedzialność i skrupulatność,
  • Wysokorozwinięte umiejętności komunikacji interpersonalnej.

Dodatkowe informacje

Możemy Ci zaoferować:

  • Stabilną i ciekawą pracę,
  • Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanego doświadczenia,
  • Możliwość rozwoju zawodowego, szkolenia i podnoszenie kwalifikacji,
  • Pracęstacjonarna z możliwością pracy zdalnej (1-2 dni w tygodniu)
  • Lekcje języka angielskiego i niemieckiego w godzinach pracy,
  • Pakiet benefitów (prywatna opieka medyczna, Medicover Benefits, dofinansowanie do posiłków, ubezpieczenie grupowe).
  • #J-18808-Ljbffr

  • Praca Gliwice
  • Główny księgowy Gliwice
  • Księgowa Gliwice
  • Księgowy Gliwice
  • Gliwice - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    76 147
    15 080