Główna Księgowa/Główny Księgowy
  • Skarbimierz-osiedle
opolskie, Skarbimierz-osiedle, opolskie, Polska
Mitsui High-Tec Europe Sp. z o.o.
11. 4. 2024

Twój zakres obowiązków

  • prowadzenie pełnej księgowości spółki produkcyjnej;
  • sporządzanie deklaracji podatkowych: VAT i CIT wraz z deklaracjami pochodnymi (w tym z tytułu prowadzonej działalności na terenie SSE);
  • miesięczne raportowanie grupowe;
  • sporządzanie raportów do GUS i NBP;
  • rozliczanie nakładów inwestycyjnych;
  • przygotowywanie rocznego sprawozdania finansowego zgodnie z Ustawą o Rachunkowości;
  • nadzorowanie i uczestnictwo w badaniu przez firmę audytorską;
  • nadzorowanie i uczestnictwo w sporządzaniu dokumentacji podatkowych;
  • sporządzenie i aktualizacja polityki i procedur rachunkowości - odpowiedzialność za opracowanie planu kont zgodnie z określonymi standardami sprawozdawczymi, wymogami kontrolingu oraz prawem podatkowym;
  • kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, GUS, NBP, SSE);
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych

Nasze wymagania

  • minimum 5-letnie doświadczenie w pracy na analogicznym stanowisku;
  • mile widziane doświadczenie w firmie międzynarodowej produkcyjnej;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego – warunek konieczny;
  • znajomość pakietu MS Office, w szczególności programu Excel;
  • znajomość polskiej ustawy o rachunkowości, międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej oraz prawa podatkowego;
  • znajomość systemów ERP i narzędzi konsolidacji finansowej (np. HFM,BPC);
  • umiejętności analitycznego myślenia, skrupulatność, samodzielność, bardzo dobra organizacja pracy, sumienność, rzetelność i odpowiedzialność;
  • wysoka kultura osobista

To oferujemy

  • umowę o pracę (pierwsza umowa na 6 miesięcy, kolejna umowa na czas nieokreślony);
  • pakiet benefitów (dofinansowanie do posiłków, darmowa, prywatna opieka medyczna oraz współfinansowanie karty Multisport);
  • system poleceń pracowniczych;
  • duże możliwości rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji;

  • Praca opolskie
  • Księgowy Strzelce Opolskie
  • Księgowy opolskie
  • Księgowa Strzelce Opolskie
  • Księgowa opolskie
  • opolskie - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    114 283
    19 075