Główna Księgowa/ Główny Księgowy
  • Skarbimierz
Skarbimierz, Skarbimierz, opolskie, Polska
ManpowerGroup Sp. z o.o.
11. 6. 2024
Informacje o stanowisku

Zadania:
  • Prowadzenie pełnej księgowości spółki produkcyjnej
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych: VAT i CIT wraz z deklaracjami pochodnymi (w tym z tytułu prowadzonej działalności na terenie SSE)
  • Miesięczne raportowanie grupowe
  • Sporządzanie raportów do GUS i NBP
  • Rozliczanie nakładów inwestycyjnych
  • Przygotowywanie rocznego sprawozdania finansowego zgodnie z Ustawą o Rachunkowości
  • Nadzorowanie i uczestnictwo w badaniu przez firmę audytorską
  • Nadzorowanie i uczestnictwo w sporządzaniu dokumentacji podatkowych
  • Sporządzenie i aktualizacja polityki i procedur rachunkowości –
    odpowiedzialność za opracowanie planu kont zgodnie z określonymi standardami sprawozdawczymi, wymogami kontrolingu oraz prawem podatkowym
  • Kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, GUS, NBP, SSE)
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
Wymagania:
  • Minimum 5-letnie doświadczenie w pracy na analogicznym stanowisku
  • Mile widziane doświadczenie w firmie międzynarodowej produkcyjnej
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego – warunek konieczny
  • Znajomość pakietu MS Office, w szczególności programu Excel
  • Znajomość polskiej ustawy o rachunkowości, międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej oraz prawa podatkowego
  • Znajomość systemów ERP i narzędzi konsolidacji finansowej (np. HFM,BPC)
  • Umiejętności analitycznego myślenia, skrupulatność, samodzielność, bardzo dobra organizacja pracy, sumienność, rzetelność i odpowiedzialność
  • Wysoka kultura osobista
Oferta:
  • Stabilne zatrudnienie – umowa o pracę (po 6 miesiącach umowa na czas nieokreślony)
  • Dofinansowanie zajęć sportowych
  • Ubezpieczenie na życie
  • Prywatna opieka medyczna
  • Elastyczny czas pracy
  • Premie roczne
  • Owocowe poniedziałki
  • Spotkania integracyjne

Oferta dotyczy pracy stałej.

  • Praca Skarbimierz
  • Księgowy Skarbimierz
  • Księgowa Skarbimierz
  • Skarbimierz - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    76 956
    15 055