Główna Księgowa / Główny Księgowy
  • Czechowice-Dziedzice
Czechowice-Dziedzice, Czechowice-Dziedzice, Śląskie, Polska
PG SILESIA / GRUPA BUMECH SA
13. 8. 2024
Informacje o stanowisku

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • sporządzanie okresowych sprawozdań finansowych spółki zgodnie z polską ustawą o rachunkowości i wg. Międzynarodowych standardów rachunkowości

  • odpowiedzialność za terminowe przygotowanie deklaracji podatkowych

  • przygotowanie miesięcznej kalkulacji podatku dochodowego od osób prawnych

  • kontrola i akceptacja deklaracji VAT oraz JPK_VAT

  • przygotowanie i wysyłanie wymaganych raportów miesięcznych, kwartalnych i rocznych

  • nadzór nad prawidłowym prowadzeniem ksiąg oraz obiegiem dokumentów księgowych

  • udział w inwentaryzacjach, wyjaśnianie różnic inwentaryzacyjnych oraz wyceny stanów magazynowych

  • reprezentowanie firmy przed organami podatkowymi oraz biegłymi rewidentami

  • współpraca z instytucjami finansowymi w zakresie prowadzonych spraw

  • przygotowywanie sprawozdań statystycznych (NBP, GUS)

  • aktywne monitorowanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości

WYMAGANIA:
  • wykształcenie wyższe kierunkowe

  • doświadczenie w obszarze księgowości

  • znajomość przepisów ustawy o rachunkowości i przepisów podatkowych

  • umiejętność współpracy z instytucjami finansowymi / podatkowymi / audytowymi

  • bardzo dobra organizacja pracy, a także samodzielność i zaangażowanie

  • dobra znajomość obsługi pakietu MS Office, w szczególności Excel

  • gotowość do pracy stacjonarnej

  • prawo jazdy kat. B

OFERUJEMY:
  • umowę o pracę w Bumech S.A.

  • atrakcyjne wynagrodzenie

  • dynamiczne i rozwojowe środowisko pracy

  • możliwość rozwoju zawodowego

  • Praca Czechowice-Dziedzice
  • Księgowy Czechowice-Dziedzice
  • Księgowa Czechowice-Dziedzice
  • Czechowice-Dziedzice - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    102 988
    19 648