Główna Księgowa/Główny Księgowy
  • Bydgoszcz
Bydgoszcz, Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie, Polska
CorsonHR
10. 9. 2024
Informacje o stanowisku

Nr licencji: 7933
Dla naszego Klienta - międzynarodowej firmy produkcyjnej poszukujemy Głównej Księgowej / Głównego Księgowego.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:
Zakres obowiązków
- Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych (CIT, VAT, WHT, TPR) oraz reprezentowanie firmy przed organami zewnętrznymi.
- Nadzór księgowy nad spółką produkcyjną w Polsce oraz dwiema spółkami usługowymi zagranicą
- Zapewnienie zgodności działań firmy z obowiązującymi przepisami rachunkowymi i podatkowymi.
- Udział w zamknięciu miesiąca
- Optymalizacja efektywności procesów księgowych oraz prowadzenie wewnętrznych projektów mających na celu usprawnienie procesów finansowych.
- Współpraca z CFO, zarządem, zagraniczną centralą , organami podatkowymi, instytucjami finansowymi, audytorami oraz innymi interesariuszami w celu zapewnienia wsparcia merytorycznego w zakresie księgowości i podatków.
- Prowadzenie dokumentacji cen transferowych.
- Odpowiedzialność za przygotowanie sprawozdań finansowych.
- Prowadzenie przeglądów bilansu i rachunku zysków i strat, zapewniając kompletność i dokładność danych.
- Aktywna współpraca z właścicielami budżetów w celu przeglądu rachunków zarządczych z danymi z roku poprzedniego oraz prognozami.
- Przewodzenie procesowi audytu grupowego i statutowego
Poszukiwane kompetencje
- Wykształcenie wyższe, kierunkowe.
- Minimum 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku w międzynarodowej firmie produkcyjnej
- Doświadczenie w przygotowywaniu sprawozdań finansowych oraz koordynacji audytów zewnętrznych.
- Bardzo dobre umiejętności komunikacyjne w mowie i piśmie w języku angielskim.
- Doświadczenie w dziale usług wspólnych lub usługach księgowych w środowisku międzynarodowym.
- Zaawansowane umiejętności analityczne (Excel).
- Znajomość oprogramowania ERP.
Oferujemy
- Stabilne i bezpieczne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę u naszego klienta
- Możliwość rozwoju i realizacji ambicji zawodowych
- Dynamiczne, przyjazne i pełne wyzwań środowisko
- Benefity pozapłacowe (m.in prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, dofinansowanie do wypoczynku)
- Wsparcie Rekrutera CorsonHR na każdym etapie rekrutacji

  • Praca Bydgoszcz
  • Główny księgowy Bydgoszcz
  • Księgowa Bydgoszcz
  • Księgowy Bydgoszcz
  • Bydgoszcz - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    109 770
    20 536