Główna Księgowa
  • Dębica
Dębica, Dębica, podkarpackie, Polska
Suret Sp. z o.o.
22. 5. 2024

Jesteśmy ekspertami od relokacji i logistyki przemysłowej. Zaczynaliśmy w 1992 roku, kiedy polski rynek dopiero się rodził. Rozwijaliśmy się wraz z nim, konsekwentnie przez lata budując swoją pozycję. Inwestycje w nowoczesne technologie, innowacyjne rozwiązania i coraz większe doświadczenie, przyniosły nam kapitał „know-how”, którym teraz dzielimy się z naszymi Partnerami. Dzisiaj, po 25 latach, jesteśmy liderami w zakresie relokacji i logistyki przemysłowej. Dziś my wyznaczamy standardy. Działamy w kilkunastu oddziałach na terenie Polski. Współpracujemy z naszymi Partnerami tak blisko, jak to możliwe. Tworzymy z nimi jeden organizm. Widzimy ich potrzeby i natychmiast reagujemy na pojawiające się wyzwania, stale doskonaląc stosowane rozwiązania.

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie i nadzór nad pełną księgowością spółki;
  • Odpowiedzialność za terminowe przygotowanie deklaracji podatkowych;
  • Przygotowanie i wysyłka miesięcznej kalkulacji podatku dochodowego od osób prawnych, podatku u źródła, sporządzanie, kontrola deklaracji VAT oraz wysyłka JPK_VAT, VAT-UE;
  • Sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych spółki zgodnie z polską ustawą o rachunkowości;
  • Przygotowanie i wysyłanie wymaganych raportów miesięcznych, kwartalnych i rocznych, w tym dla współpracujących instytucji finansowych;
  • Nadzór nad prawidłowym prowadzeniem ksiąg oraz obiegiem dokumentów księgowych, bieżąca kontrola kosztów/przychodów;
  • Weryfikacja analitycznych i syntetycznych kont księgowych, uzgadnianie zapisów księgowych na analitycznych kontach rozrachunkowych;
  • Nadzór nad inwentaryzacją środków trwałych i magazynów;
  • Przygotowanie prognoz przepływów pieniężnych w firmie;
  • Odpowiedzialność za terminowe regulowanie zobowiązań i kontrolę płynności finansowej;
  • Reprezentowanie firmy przed organami podatkowymi;
  • Współpraca z instytucjami finansowymi w zakresie prowadzonych spraw;
  • Przygotowywanie sprawozdań statystycznych (NBP, GUS);
  • Aktywne monitorowanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości;
  • Rozliczanie dotacji;
  • Aktualizacja procedur obiegu dokumentów;
  • Aktualizacja zasad rachunkowości jednostki, w tym zakładowego planu kont;
  • Współpraca przy rozwoju systemu ERP wraz z pozostałymi działami firmy;
  • Sporządzanie deklaracji PFRON;
  • Monitorowanie i windykacja należności.

Nasze wymagania

  • Min. 2-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w dziale księgowości;
  • Doświadczenie w obszarze księgowości (mile widziane w branży inżynieryjnej);
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe;
  • Znajomość przepisów ustawy o rachunkowości i przepisów podatkowych;
  • Doświadczenie we współpracy z instytucjami finansowymi;
  • Dobra znajomość obsługi pakietu MS Office, w szczególności Excel;
  • Bardzo dobra organizacja pracy, a także samodzielność i zaangażowanie;
  • Prawo jazdy kat. B;
  • Znajomość języka angielskiego;
  • Umiejętność zarządzania zespołem;
  • Dokładność, precyzja i odpowiedzialność w wykonywaniu powierzonych zadań;
  • Umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów;
  • Dobra organizacja pracy oraz umiejętność pracy pod presją czasu;
  • Znajomość systemu enova365.

To oferujemy

  • Pracę w spółce inżynieryjnej będącej liderem w swojej branży;
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę bez okresu próbnego;
  • Atrakcyjne wynagrodzenie odpowiadające posiadanej wiedzy i kompetencjom;
  • Udział w szkoleniach finansowanych przez pracodawcę;
  • Niezbędne narzędzia do pracy;
  • Wsparcie doświadczonej kadry;
  • Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

  • Praca Dębica
  • Księgowa Dębica
  • Księgowy Dębica
  • Dębica - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    102 073
    17 509