Główna/Główny Specjalistka/Specjalista ds. Controllingu
  • Katowice
Katowice, Katowice, Śląskie, Polska
FAMUR (GRENEVIA SA)
10. 10. 2024
Informacje o stanowisku

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • sporządzanie raportów i analiz finansowych w porównaniu z planem oraz proponowanie działań usprawniających
  • udział w budowaniu finansowego modelu biznesowego i uczestnictwo w procesie przygotowywania budżetu rocznego, forecastu lub planu wieloletniego
  • przygotowywanie modeli finansowych dla różnych scenariuszy i analizowanie wpływu na organizację
  • przygotowywanie prezentacji na potrzeby kadry zarządzającej oraz podmiotów zewnętrznych
  • współpraca i raportowanie do spółki dominującej
  • projektowanie, wdrażanie narzędzi i procesów usprawniających pozyskiwanie i analizę danych z wykorzystaniem zawansowanych technik i narzędzi MS Office i Power BI
  • zapewnienie prawidłowości danych dotyczących rozliczeń finansowych w systemie Impuls
  • weryfikacja dokładności danych finansowych i informacji biznesowych, raportowanie poprzez uzgadnianie i przegląd wyjątków

WYMAGANIA:
  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: zarządzanie, ekonomia, finanse)
  • minimum 5-letnie doświadczenie w kontrolingu w firmie produkcyjnej
  • znajomość zasad rachunkowości finansowej (MSSF/MSR) i zarządczej
  • umiejętność analitycznego myślenia i efektywnego rozwiązywania problemów
  • zdolność logicznego wyciągania wniosków
  • umiejętność formułowania złożonych kwestii finansowych w zwięzły sposób
  • doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań kontrolingowych (procesy i narzędzia)
  • praktyczna znajomość narzędzi analitycznych, w tym MS Excel /Power Query/ Power BI
  • dokładność, samodzielność, odpowiedzialność, dyspozycyjność
  • bardzo dobra organizacja pracy
  • umiejętność pracy w zespole
  • świetne umiejętności komunikacyjne i budowania relacji
  • umiejętność wprowadzania zmian, kwestionowania status quo z nastawieniem na ciągłe doskonalenie
  • dobra znajomość j. angielskiego
  • umiejętności zarządzania projektami byłyby atutem

OFERUJEMY:
  • pracę w silnej grupie kapitałowej o ugruntowanej pozycji na rynku
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • wynagrodzenie stałe + cześć ruchoma (premie uznaniowe, premie frekwencyjne, nagrody jubileuszowe)
  • świadczenia w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych
  • ubezpieczenie grupowe oraz prywatną opiekę medyczną
  • profesjonalne wdrożenie w ramach programu Opiekun Nowego Pracownika
  • spotkania integracyjne
  • możliwość zdobycia dodatkowego wynagrodzenia w ramach programu poleceń pracowniczych oraz programu sugestii pracowniczych KAIZEN
  • możliwość skorzystania z atrakcyjnych programów dedykowanych dzieciom pracowników (dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych, stypendia zagraniczne itp.)

  • Praca Katowice
  • Główny księgowy Katowice
  • Specjalista ds. Sprzedaży Katowice
  • Specjalista ds. Zakupów Katowice
  • Specjalista ds. marketingu Katowice
  • Specjalista ds. ofertowania Katowice
  • Specjalista ds. Zarządzania Katowice
  • Specjalista ds. Eksportu Katowice
  • Specjalista ds. transportu Katowice
  • Specjalista ds. HR Katowice
  • Specjalista ds. turystyki Katowice
  • Katowice - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 851
    19 087