GL Lead (Polish accounting)
  • Poznań,Poznań
wielkopolskie, Poznań,Poznań, wielkopolskie, Polska
Grafton Recruitment Sp. z o.o.
3. 10. 2024
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska pracy

Dla naszego klienta, międzynarodowej grupy produkcyjnej, która rozbudowuje również struktury SSC w Poznaniu, poszukujemy osoby na stanowisko: GL Lead (Polish accounting)

Obowiązki:

  • Koordynacja i nadzorowanie pracy zespołu R2R/General Ledger Poland,
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych według określonych standardów (np. UoR, IFRS, wytyczne Grupy),
  • Terminowe zamknięcia miesiąca, kwartału, roku - zgodnie z obowiązującymi odpowiednimi przepisami prawa, jak również wytycznymi Grupowymi,
  • Prowadzenie odpowiedniej dokumentacji w ramach pionu R2R/GL Poland,
  • Prowadzenie wszystkich ewidencji księgowych w ramach pionu R2R/GL Poland, nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,
  • Zapewnienie kompletności, prawidłowości oraz terminowości rozliczeń podatkowych, raportowania podatkowego i dokumentacji podatkowej w ramach pionu R2R/GL Poland, w tym deklaracji podatkowych, dokumentacji cen transferowych, raportowania schematów podatkowych MDR etc.,
  • Regularne przeglądy poprawności rozliczeń podatkowych oraz księgowań i inicjowanie działań korygujących i zapobiegawczych,
  • Regularne przeglądy i aktualizacja matrycy ryzyk podatkowych oraz kontroli podatkowych dla obsługiwanych procesów,
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, GUS, NBP), w tym raportowanie do GUS, NBP oraz współpraca przy czynnościach sprawdzających i kontrolach podatkowych z US,
  • Obsługa procesu audytu finansowego zewnętrznego i wspieranie procesu audytu wewnętrznego,
  • Bycie Business Partnerem dla spółek z Grupy,
  • Wspieranie standaryzacji i optymalizacji procesów.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe w obszarze finansów i/ lub rachunkowości,,
  • Doświadczenie oraz praktyczna wiedza w obszarze księgowości, podatków ,
  • Znajomość zasad sporządzania zeznań VAT, CIT-8, NBP, GUS Intrastat, CIT-10Z , IFT-2,
  • Umiejętność sporządzania Sprawozdania Finansowego wg UoR i IFRS/MSSF,
  • Znajomość zagadnień rozliczania SSE,
  • Doświadczenie w obsłudze/kontaktach z organami podatkowymi (czynności sprawdzające, kontrola podatkowa),
  • Doświadczenie w zarządzaniu ludźmi, definiowaniu celów, motywowaniu pracowników,
  • Doświadczenie w zarządzaniu projektami,
  • Rozumienie procesów E2E,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2,
  • Gotowość do pracy z biura w Poznaniu - min. 2 razy w miesiącu,
  • Mile widziane uprawnienia do samodzielnego prowadzenia ksiąg,
  • Mile widziane uprawnienia doradcy podatkowego.

Korzyści:

  • Atrakcyjny pakiet benefitów: Platforma kafeteryjna (karta sportowa, pakiet Medicover z usługami stomatologicznymi, karta Sodexo oraz wiele innych benefitów), dodatkowe ubezpieczenie grupowe,
  • Dodatkowe dni urlopu w roku kalendarzowym,
  • Elastyczne podejście do godziny rozpoczęcia pracy i nieformalny dress code,
  • Praca w modelu hybrydowym (min. 2 razy w miesiącu praca z biura w Poznaniu)
  • Wygodne i nowoczesne biuro, przyjazne osobom niepełnosprawnym,
  • ZFŚS - m.in. dofinansowanie wypoczynku wakacyjnego oraz bonus świąteczny,
  • Regularne eventy integracyjne,
  • Dedykowany opiekun wdrożenia i kompleksowy onboarding,
  • Szeroka oferta szkoleń językowych, z możliwością realizacji w firmie lub w dowolnej szkole językowej,
  • Szkolenia specjalistyczne, dopasowane do ścieżki rozwoju i potrzeb pracownika.

Aplikując na ogłoszenie publikowane w ramach współpracy Grafton Recruitment Sp. z o.o. oraz Grafton Recruitment Services sp. z o. o. (uprzednio: Kelly Services Poland sp. z o. o.) - należące do GI GROUP HOLDING - zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu rekrutacyjnym, w celu prowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w ogłoszeniu.
Informujemy, że wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych (Procedura dot. zgłoszeń sygnalistów) jest dostępna na stronie internetowej pod następującym adresem https://pl.grafton.com/pl/o-nas/sygnalisci Zgłoszeń w trybie przewidzianym w Procedurze dot. zgłoszeń sygnalistów można dokonać pod następującym adresem: https://gigroupholding.vco.ey.com/

Pełną informacją odnośnie przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj.
Grafton Recruitment Sp. z o.o. jest Agencją Zatrudnienia nr 20329.

  • Praca wielkopolskie
  • wielkopolskie - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 517
    19 388