Financial Controller
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, Województwo mazowieckie, Polska
Pergamin
28. 9. 2024

Pergamin to dynamiczny startup założony w 2017 roku, który rozwija nasz autorski system do zarządzania umowami online w modelu SaaS. Współpracujemy głównie z firmami z segmentu enterprise, a wśród naszych klientów są m.in. Benefit Systems, VOLVO, Kross, Bolt i Westwing. Odwiedź Pergamin, aby dowiedzieć się więcej!

W związku z naszym szybkim rozwojem poszukujemy osoby na stanowisko Financial Controller z doświadczeniem. Ta rola jest kluczowa w realizacji naszej strategii i będzie koncentrować się na analizie danych finansowych i operacyjnych, wsparciu zarządu w podejmowaniu decyzji strategicznych oraz nadzorze nad procesami finansowymi firmy i ich optymalizacji.

Główne obowiązki:

  • Analiza danych finansowych i operacyjnych oraz wsparcie zarządu w podejmowaniu kluczowych decyzji.
  • Tworzenie i prezentowanie raportów finansowych dla zarządu oraz inwestorów.
  • Prognozowanie przychodów i kosztów, zarządzanie budżetami.
  • Optymalizacja procesów fakturowania i windykacji oraz kontrolowanie płynności finansowej.
  • Monitoring transakcji, w tym analiza wpływów i wydatków.
  • Przygotowywanie miesięcznych i kwartalnych raportów finansowych, w tym porównywanie wyników rzeczywistych z budżetem oraz prognozami.
  • Współpraca z zewnętrznym zespołem księgowym oraz partnerami w zakresie optymalizacji procesów finansowych.

Co oferujemy:

  • Możliwość bezpośredniej współpracy z zarządem firmy i realny wpływ na rozwój organizacji.
  • Udział w szybko rozwijającym się projekcie z międzynarodowym zasięgiem.
  • Przyjazna i wspierająca kultura pracy skoncentrowana na osiąganiu celów.
  • Możliwość rozwoju zawodowego oraz wsparcie w doskonaleniu umiejętności analitycznych i finansowych.
  • Wsparcie zespołowe z możliwością uzyskania mentoringu od amerykańskich specjalistów

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe w dziedzinie finansów, ekonomii, matematyki, zarządzania lub pokrewnych.
  • Minimum 2 lata doświadczenia w analizie finansowej, kontrolingu lub pracy na podobnym stanowisku.
  • Umiejętność pracy z dużymi zestawami danych oraz doświadczenie w prognozowaniu finansowym.
  • Biegłość w Excelu, znajomość narzędzi analitycznych (np. Power BI) oraz systemów ERP.
  • Doświadczenie w pracy z fakturowaniem, windykacją oraz optymalizacją procesów finansowych.
  • Silne umiejętności komunikacyjne w języku polskim i angielskim.
  • Proaktywne podejście do identyfikowania możliwości optymalizacji procesów i rozwiązywania problemów.

Dodatkowe atuty:

  • Znajomość rozwiązań SaaS oraz oprogramowania do zarządzania finansami.
  • Doświadczenie w pracy w środowisku start-upowym.
  • Zdolność do efektywnej współpracy z różnymi działami firmy.

Rodzaj współpracy:

  • Full time

Tryb pracy:

  • Praca z naszego biura w Warszawie.

  • Praca Warszawa
  • Controller Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    107 069
    20 392