ETL Developer
  • Wrocław
Wrocław, Wrocław, Lower Silesian Voivodeship, Polska
iTechnologie
20. 9. 2024

Firma jest liderem w branży, to oczywiste :) Projektujemy, implementujemy, wdrażamy i utrzymujemy systemy dla kilku dużych klientów i kilku małych. Znamy się dobrze na Hurtowniach Danych i na rozproszonych systemach (kubernetes, te sprawy). Unikamy toksycznych klientów, z beznadziejną atmosferą projektową. Jesteśmy wolni od ideologii.

Zakres obowiązków dla ETL Developera

  1. Projektowanie i implementacja procesów ETL
  2. Zarządzanie i optymalizacja baz danych
  3. Modelowanie danych
  4. Utrzymywanie i rozwój hurtowni danych
  5. Praca z chmurowymi narzędziami ETL (opcjonalnie)
  6. Monitorowanie i automatyzacja procesów ETL (opcjonalnie)
  7. Programowanie i skryptowanie (opcjonalnie)
  8. Zrozumienie procesów biznesowych i analityki
  9. Zarządzanie jakością danych i Data Governance (opcjonalnie)
  10. Współpraca z narzędziami do wizualizacji danych (opcjonalnie)

Wymagania:

Wykształcenie:

  • Ukończone studia wyższe na kierunku związanym z informatyką, inżynierią danych, systemami informatycznymi, matematyką lub pokrewnych dziedzinach.

Doświadczenie zawodowe:

  • Minimum 2-3 lata doświadczenia na stanowisku ETL Developera lub w podobnej roli, zajmującej się przetwarzaniem, integracją i migracją danych.
  • Doświadczenie w projektowaniu i implementacji procesów ETL (Extract, Transform, Load).

Znajomość narzędzi ETL:

  • Praktyczna znajomość przynajmniej jednego z narzędzi ETL, takich jak:

Informatica PowerCenter

Talend

SSIS (SQL Server Integration Services)

SAS BI (Data integration Studio)

Oracle BI

Znajomość baz danych i SQL:

  • Zaawansowana znajomość SQL i praktyka w pracy z relacyjnymi bazami danych (np. Oracle, MS SQL Server, MySQL, PostgreSQL).
  • Umiejętność optymalizacji zapytań SQL, tworzenia skryptów oraz zarządzania strukturami danych.
  • Mile widziana znajomość baz NoSQL (np. MongoDB, Cassandra).

Zarządzanie danymi i modelowanie danych:

  • Znajomość technik modelowania danych (np. modelowanie relacyjne, gwiazda, schemat płatków śniegu).
  • Doświadczenie w integracji danych z różnych źródeł (wewnętrznych i zewnętrznych).
  • Umiejętność tworzenia i utrzymywania hurtowni danych oraz przygotowywania danych do analizy.

Znajomość chmurowych rozwiązań ETL (opcjonalnie):

  • Doświadczenie w pracy z chmurowymi narzędziami ETL i bazami danych, takimi jak:

AWS Glue

Google Cloud Dataflow

Azure Data Factory.

Znajomość narzędzi do monitorowania i automatyzacji (opcjonalne):

  • Umiejętność pracy z narzędziami do automatyzacji procesów ETL, monitorowania zadań oraz zarządzania błędami.
  • Mile widziane doświadczenie z narzędziami CI/CD (np. Jenkins, GitLab CI) w kontekście ETL.

Znajomość języków programowania (opcjonalnie):

  • Podstawowa znajomość języków programowania, takich jak Python, Java, Shell scripting lub Bash w celu automatyzacji i skryptowania procesów.

Zrozumienie procesów biznesowych i analityki danych:

  • Znajomość procesów biznesowych oraz wymagań analitycznych w różnych działach (np. finanse, sprzedaż, marketing).
  • Umiejętność przekształcania wymagań biznesowych na techniczne procesy integracji danych.

Umiejętności interpersonalne i pracy w zespole:

  • Dobre zdolności komunikacyjne, zarówno w zespole IT, jak i z użytkownikami biznesowymi.
  • Doświadczenie w pracy zespołowej oraz w zwinnych metodykach (np. Agile, Scrum).

Dodatkowe atuty (opcjonalnie):

  • Certyfikaty związane z narzędziami ETL (np. Informatica, Talend).
  • Doświadczenie z big data (np. Hadoop, Spark).
  • Znajomość zasad zapewnienia jakości danych (Data Quality) oraz zarządzania danymi (Data Governance).
  • Doświadczenie z narzędziami do wizualizacji danych (np. Power BI, Tableau, Qlik).

To oferujemy:

  • kasa stała + premie,
  • praca zdalna,
  • wyzwania, nastawienie na efektywność,
  • podróże zagraniczne - na pewno za granicę województwa :),
  • integracje z nieograniczoną ilością niezdrowego jedzenia i picia.

Benefity:

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • Praca Wrocław
  • Wrocław - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    115 225
    21 045