Embedded Software Engineer with UEFI/EDK II
  • Wrocław
Wrocław, Gdańsk, Wrocław
Sii Polska
1. 9. 2024

Dołącz do naszego działu Embedded w Sii i realizuj projekt dla międzynarodowego klienta z siedzibą główną w USA zajmującego się m.in. infrastrukturą serwerów i centrów danych. Zadaniem zespołu po stronie Sii będzie tworzenie oprogramowania niskopoziomowego dla platform sprzętowych w zakresie projektowania, implementowania i wdrażania nowych funkcji do obsługi komponentów sprzętowych.

Twoje zadania

  • Projektowanie i wdrażanie niskopoziomowych rozwiązań do obsługi komponentów sprzętowych w oparciu o języki programowania C/C++
  • Implementowanie i dokumentowanie sterowników dla komponentów sprzętowych na podstawie wymagań klienta
  • Wdrażanie rozwiązań na różnych poziomach UEFI
  • Optymalizowanie oprogramowania pod kątem wydajności działania sprzętu
  • Implementowanie rozwiązań z obszaru security i zapewnienie bezpieczeństwa przed nieautoryzowanym dostępem
  • Debugowanie w stosach HW, FW i SW oraz umiejętność korzystania z narzędzi do debugowania SW i HW
  • Tworzenie dokumentacji projektowej

Wymagania:

  • Ukończone studia kierunkowe np. Elektronika, Automatyka, Informatyka
  • Minimum 5 lat doświadczenia w tworzeniu oprogramowania na systemy wbudowane
  • Doświadczenie w tworzeniu oprogramowania w języku C/C++
  • Znajomość i umiejętność tworzenia i uruchamiania oprogramowania bezpośrednio na platformach sprzętowych
  • Doświadczenie w pracy na różnych poziomach UEFI i tworzeniu oprogramowania niskopoziomowego np. baremetal
  • Wiedza z zakresu tworzeniu oprogramowania secure boot, u-boot itp. oraz rozwiązywania i debugowania problemów bezpośrednio na sprzęcie
  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego w mowie i piśmie min. B2

  • Praca Wrocław
  • Wrocław - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    109 770
    20 536