Ekspert w Biurze Operacji Kredytowych
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, mazowieckie, Polska
Bank Pekao
11. 9. 2024

1117283801

Obowiązki

  • prowadzenie rejestru procesów funkcjonujących w biurze, przygotowanie i aktualizacja map procesów;
  • bieżący monitoring zmian regulacyjnych i procesowych oraz weryfikacja wpływu zmian na obsługiwane w biurze procesy, prowadzone projekty oraz wewnętrzne regulacje i wytyczne oraz dostosowywanie rozwiązań systemowych do zmian regulacyjnych i produktowych;
  • prowadzenie rejestru zarządzeń, regulacji, procedur, instrukcji, podręczników, narzędzi, aplikacji i innych materiałów wspierających obsługę poszczególnych procesów obsługiwanych przez biuro;
  • bieżąca analiza i monitoring procesów, badanie czasochłonności i pracochłonności poszczególnych procesów/czynności, inicjowanie oraz wdrażanie nowych rozwiązań prowadzących do optymalizacji i poprawy efektywności procesów obsługiwanych w biurze;
  • przeprowadzanie okresowych przeglądów procesów, modelowanie procesów we współpracy z właścicielami procesów, przygotowywanie analiz, rekomendacji i uzgadnianie zmian w procesach oraz identyfikowanie obszarów do usprawnień;
  • udział w projektowaniu i wdrażanie procesów oraz zmian i usprawnień w aktualnych procesach, opracowywanie rozwiązań z wykorzystaniem nowych technologii, automatyzacji, robotyzacji, ze szczególnym uwzględnieniem procesów zdalnych;
  • prowadzenie rejestru projektów / inicjatyw (RoadMapa) prowadzonych przez biuro;
  • udział w projektach prowadzonych przez inne jednostki Banku w zakresie odpowiedzialności biura;
  • planowanie oraz wdrażanie strategii działań w ramach portfela projektowego biura oraz poszczególnych projektów;
  • bieżąca kontrola postępu prac w poszczególnych projektach inicjatywach, monitoring terminowości realizacji zadań, w tym pilnowanie harmonogramów realizacji poszczególnych etapów prac;
  • koordynacja działań osób współpracujących w ramach danego projektu / inicjatywy;
  • aktywna współpraca i komunikacja z innymi jednostkami Banku oraz innymi pracownikami biura w zakresie projektów prowadzonych przez biuro czy przy uczestnictwie biura;
  • szkolenia oraz wsparcie merytoryczne dla menedżerów i pracowników biura w zakresie prowadzenia projektów i inicjatyw, narzędzi wspierających (np.: JIRA);
  • promocja kreatywności, innowacyjności i otwartości na zmiany wśród pracowników biura z uwzględnieniem obowiązujących w Banku wartości;
  • udział w procesach opiniowania projektów zmian wewnętrznych regulacji Banku;
  • cykliczne/bieżące przygotowanie sprawozdań i raportów okresowych, końcowych, przygotowanie materiałów/danych/statystyk dla przełożonego oraz na potrzeby sprawozdawcze biura;
  • bieżące wsparcie przełożonego;
  • aktywne dzielenie się wiedzą i doświadczeniem ze współpracownikami;
  • podejmowanie działań usprawniających pracę własną i innych;

Wymagania

  • Posiadasz bardzo dobrą znajomość prawa bankowego, produktów bankowych ze szczególnym uwzględnieniem produktów kredytowych.
  • Masz minimum 10 lat doświadczenia w bankowości, w tym obsługi posprzedażowej produktów bankowych.
  • Masz minimum 5 lat doświadczenia w optymalizacji procesów, ze szczególnym uwzględnieniem projektów dotyczących automatyzacji procesów, rozwój usług typu self-service.
  • Masz ukończone studia wyższe (preferowane kierunki: ekonomia, finanse, bankowość, informatyka, zarządzanie projektami).
  • Zaangażowanie, dokładność i umiejętność organizacji pracy – to cechy, które opisują właśnie Ciebie.
  • Jesteś elastyczny i potrafisz dostosować się do zmieniających się priorytetów.
  • Odnajdujesz się w pracy przy kilku projektach jednocześnie.
  • Jesteś otwarty na zmiany i lubisz dynamiczne środowisko pracy.
  • Wykazujesz się inicjatywą w poszukiwaniu nowych rozwiązań.
  • Jesteś komunikatywny, kreatywny, zaangażowany oraz zdeterminowany w osiąganiu celów i sukcesów.
  • Masz szeroką perspektywę i Klienta stawiasz na pierwszym miejscu.
  • Skupiasz się na poszukiwaniu rozwiązań i potrafisz pracować pod presją czasu i celów.
  • Posiadasz wysokie umiejętności interpersonalne, umiejętność współpracy z ludźmi z różnych szczebli w organizacji.
  • Biegle posługujesz się pakietem MS Office (Excel, Word, PowerPoint), Share Point.
  • Znasz narzędzia wspierające pracę projektową.
  • Mile widziane: certyfikat Lean, Agile, Prince2, PMP, itp. oraz doświadczenie w projektach w branży finansowej.

Oferujemy

  • Zatrudnienie w ramach umowy o pracę.
  • Premię uzależnioną od wyników i zaangażowania.
  • Prywatną opiekę medyczną dla Ciebie i Twojej rodziny na preferencyjnych warunkach.
  • Kartę MultiSport i Ubezpieczenie Grupowe na korzystnych warunkach.
  • System szkoleń i programów rozwojowych.
  • Dostęp do Wewnętrznej Giełdy Pracy.
  • Przyjazną atmosferę w pracy.

Źródło: Bank Pekao/Praca

  • Praca Warszawa
  • Ekspert przyrodniczy Warszawa
  • Pracownicy uczelni w Polsce Warszawa
  • Doradca podatkowy w Polsce Warszawa
  • Pośrednik w obrocie nieruchomościami Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    109 770
    20 536