Ekspert/Radca Prawny w Zespole Programów Finansowania Publicznego
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, mazowieckie, Polska
Bank Pekao
14. 8. 2024

1105112401

Obowiązki

  • wsparcie prawne w ramach zadań realizowanych przez Zespół oraz w ramach działalności Departamentu Sektora Publicznego
  • przygotowywanie i negocjowanie dokumentacji finansowania (w szczególności kredyty, programy emisji obligacji), w tym umów wg wewnętrznych standardów banku oraz zewnętrznych standardów rynkowych (np. LMA) oraz innych dokumentów powiązanych (w tym dokumentów zabezpieczeń, umów typu intercreditor, wsparcia, itp.)
  • analiza i wdrażanie wymogów regulacyjnych (wewnętrznych i zewnętrznych) w dokumentacji finansowania
  • udział w projektach wewnętrznych realizowanych w Banku w zakresie regulacji, w szczególności dotyczących funkcjonowania Departamentu Sektora Publicznego
  • udział w tworzeniu nowych rozwiązań finansowych oraz produktów finansowych dedykowanych dla klientów Banku
  • współpracę z krajowymi oraz zagranicznymi instytucjami publicznymi i prywatnymi zaangażowanymi w problematykę i proces absorpcji funduszy Unii Europejskiej
  • rozwiązywanie problemów i formułowania ich rozwiązań z uwzględnieniem przepisów prawa, akceptowalnego poziomu ryzyka Banku oraz potrzeb biznesowych klientów
  • efektywna realizacja zadań w ramach Zespołu

Wymagania

  • masz wykształcenie wyższe prawnicze
  • posiadasz minimum 5-letnie doświadczenie na samodzielnym stanowisku przy obsłudze transakcji finansowania
  • znasz standardy dokumentacyjnych transakcji kredytowych realizowanych w formie umów kredytów oraz umów programów emisji obligacji (z uwzględnieniem umów zabezpieczeń transakcji finansowania, w tym transakcji strukturyzowanych), poparte doświadczeniem w instytucjach kredytowych lub na rzecz instytucji finansowych
  • posiadasz praktyczną znajomość prawa bankowego, prawa cywilnego, prawa gospodarczego i prawa handlowego; dodatkowym atutem będzie znajomość regulacji dotyczących pomocy publicznej
  • znasz oraz posiadasz doświadczenie w zakresie regulacji wewnętrznych oraz zewnętrznych dotyczących działalności bankowej
  • znasz dobrze język angielski (w mowie i piśmie), w tym w zakresie dokumentacji finansowania
  • swobodnie posługujesz się aplikacjami administracyjnymi, pakietem MS Office i systemów informacji prawnej
  • jesteś osobą odpowiedzialną, dokładną i skrupulatną w działaniu

Oferujemy

  • Zatrudnienie w ramach umowy o pracę.
  • Pracę w formule hybrydowej.
  • Premię uzależnioną od wyników i zaangażowania.
  • Prywatną opiekę medyczną dla Ciebie i Twojej rodziny na preferencyjnych warunkach.
  • Kartę MultiSport i Ubezpieczenie Grupowe na korzystnych warunkach.
  • System szkoleń i programów rozwojowych.
  • Przyjazną atmosferę w pracy.

Źródło: Bank Pekao/Praca

  • Praca Warszawa
  • Radca prawny Warszawa
  • Ekspert przyrodniczy Warszawa
  • Realizator programów telewizyjnych Warszawa
  • Zawód zaufania publicznego Warszawa
  • Pośrednik w obrocie nieruchomościami Warszawa
  • Doradca podatkowy w Polsce Warszawa
  • Pracownicy uczelni w Polsce Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    102 988
    19 648