Ekspert(-ka) ds. architektury korporacyjnej
  • Łódź
Łódź, Łódź, Łódź Voivodeship, Polska
mBank
8. 10. 2024

Departament / zespół / dział: Dołącz do zespołu, który pomaga planować i realizować strategie Grupy mBanku przy pomocy podejścia architektonicznego. Architekt(-ka) korporacyjny(-ka) będzie raportował(-a) bezpośrednio do dyrektora Departamentu Zarządzania Informatyką. ​​

Stanowisko: Ekspert(-ka) ds. architektury korporacyjnej

Opis stanowiska

  • uczestniczenie w opracowywaniu wizji architektonicznej oraz definiowaniu pryncypiów architektonicznych
  • projektowanie architektury przyszłego działania organizacji i roadmapy dojścia
  • nadzorowanie przestrzegania zasad ładu architektonicznego a w tym nadzorowanie realizacji projektów i programów pod kątem ich zgodności z obowiązującą architekturą
  • analiza krajobrazu aplikacji rozwiązań IT - ich jakości technicznej, efektywności kosztowej oraz wartości biznesowej i strategicznej
  • rozwój procesów zarządzania architekturą korporacyjną w organizacji oraz zapewnianie ich stosowania
  • propagowanie wiedzy o architekturze korporacyjnej i promowanie stosowania koncepcji architektury korporacyjnej wewnątrz organizacji; dzielenie się wiedzą
  • realizowanie zadań w ramach wewnętrznego systemu kontroli wewnętrznej
  • bliska współpraca z Dyrektorami Departamentów IT oraz Biznesowych
  • udział w budowie strategii IT

Wymagania

  • posiadasz ponadprzeciętne umiejętności analityczne
  • potrafisz posługiwać się ramami architektonicznymi TOGAF (lub analogiczne ramy); mile widziany certyfikat
  • posiadasz praktyczne umiejętności modelowania przede wszystkim w ArchiMate;
  • potrafisz czytać UML i BPMN
  • potrafisz posługiwać się dowolnym repozytorium architektonicznym / narzędziem do modelowania wyposażonym w repozytorium
  • masz wiedzę na temat dobrych praktyk z obszaru zarządzania IT: ITIL, COBIT
  • potrafisz efektywnie komunikować złożone zagadnienia osobom na różnych szczeblach organizacji, włącznie z CxO i zarówno w IT jak i w Biznesie
  • znasz język angielski na poziomie komunikatywnym (B1)
  • cechuje Cię samodzielność w szukaniu rozwiązań
  • lubisz się uczyć i chętnie dzielisz się swoją wiedzą
  • posiadasz otwarty umysł i potrafisz myśleć niestandardowo
  • jesteś zaangażowany(-a) i posiadasz cechy dobrego lidera
  • masz doświadczenie w inicjatywach dotyczących formułowania strategii IT/biznesowej
  • posiadasz min. trzy lata doświadczenia w zakresie architektury korporacyjnej / architektury korporacyjnej IT
  • posiadasz min. pięć lat doświadczenia w zakresie analizy biznesowej, architektury rozwiązań;
  • doświadczenie z branży finansowej lub telekomunikacyjnej będzie dodatkowym atutem

  • Praca Łódź
  • Ekspert przyrodniczy Łódź
  • Specjalista ds. telekomunikacji Łódź
  • Specjalista ds. PR Łódź
  • Specjalista ds. finansów Łódź
  • Pracownik ds. administracji Łódź
  • Specjalista ds. reklamy Łódź
  • Specjalista ds. Sprzedaży Łódź
  • Specjalista ds. Zakupów Łódź
  • Specjalista ds. marketingu Łódź
  • Specjalista ds. ofertowania Łódź
  • Łódź - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    107 881
    18 238