Ekspert IT
  • Gliwice
Ekspert IT
Gliwice, Gliwice, śląskie, Polska
WASKO S.A.
8. 9. 2024

Jeśli jesteś pasjonatem technologii sieciowych, masz umiejętność przewidywania i wdrażania najnowszych rozwiązań oraz chciałbyś pracować w dynamicznym środowisku, to jest to stanowisko dla Ciebie.

Jako Ekspert IT będziesz odpowiedzialny za projektowanie i wdrażanie systemów sieciowych, eksperckie wsparcie techniczne, mentoring i zarządzanie, bezpieczeństwo sieci, współpracę z architektami sieci oraz za mentoring i rozwiązywanie problemów.

Ekspert IT

Twój zakres obowiązków

  • projektowanie i wdrażanie systemów sieciowych: będziesz odpowiedzialny za projektowanie, wdrażanie oraz zarządzanie rozległymi systemami sieciowymi, w tym LAN, WLAN, WAN, oraz za utrzymanie ich wydajności i skalowalności
  • eksperckie wsparcie techniczne: współpracując z klientami, będziesz udzielać eksperckiego wsparcia, identyfikować i rozwiązywać problemy sieciowe oraz implementować ulepszenia w zakresie pojemności i wydajności sieci
  • mentoring i zarządzanie: będziesz odpowiedzialny za utrzymanie dokumentacji technicznej oraz mentorowanie zespołu w kwestiach technicznych, włączając w to młodszych pracowników działu sieciowego
  • bezpieczeństwo sieci: tworzenie i wdrażanie elementów bezpieczeństwa sieci
  • z uwzględnieniem wiedzy na temat protokołów komunikacyjnych i zagrożeń sieciowych
  • współpraca z architektami sieci: będziesz ścisłą współpracować z architektami sieci
  • w celu projektowania i wdrażania funkcjonalnych sieci
  • mentoring i rozwiązywanie problemów: mentorowanie młodszych pracowników
  • a także radzenie sobie z eskalowanymi problemami sieciowymi (druga i trzecia linia wsparcia)

Nasze wymagania

  • kilkuletnie doświadczenie na stanowisku inżyniera sieci, najlepiej na wyższym stanowisku
  • znajomość protokołów komunikacyjnych, w szczególności protokołów routingu, takich jak BGP, OSPF, a także technologii MPLS
  • solidna wiedza na temat bezpieczeństwa sieci poparta certyfikatami na poziomie professional / expert
  • doświadczenie z narzędziami do monitorowania, diagnostyki i analizy sieci, takimi jak narzędzia sieciowe SolarWinds
  • doświadczenie z sieciowymi systemami operacyjnymi, takimi jak JUNOS i Cisco IOS, poparta stosownymi certyfikatami
  • umiejętności organizacyjne, przywódcze i zarządcze
  • analityczny umysł z nastawieniem na rozwiązywanie problemów
  • zdolność do podejmowania szybkich decyzji podczas samodzielnej pracy
  • znajomość języków kodowania do tworzenia skryptów, takich jak Python, Perl
  • doświadczenie w zakresie sieci opartych o rozwiązania NOKIA
  • (w szczególności NFM-P)

To oferujemy

  • Przyjazną atmosferę pracy
  • Elastyczny czas pracy
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne
  • Realny wpływ na realizowane projekty
  • Atrakcyjne narzędzia pracy
  • Opieka medyczna dla Pracowników
  • Grupowa oferta ubezpieczeniowa
  • Parking dla rowerów na terenie firmy
  • Parking dla samochodów w bliskiej odległości od miejsca pracy
  • Możliwość udziału w wycieczkach zakładowych - zwiedzanie kraju i zagranicy
  • Karty Medicover Sport dla stałych Pracowników
  • Spotkania integracyjne w gronie współpracowników

Firma WASKO S.A. dziękuje wszystkim Kandydatom. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.

  • Praca Gliwice
  • Ekspert przyrodniczy Gliwice
  • Administrator IT Gliwice
  • Specjalista ds. bezpieczeństwa IT Gliwice
  • Gliwice - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 387
    20 584