Ekspert / Ekspertka ds. standaryzacji taboru
  • Szczecin
Szczecin, Szczecin, zachodniopomorskie, Polska
Quality Austria-Polska Sp. z o.o.
9. 10. 2024

Twój zakres obowiązków

  • znajomość wymagań normatywnych w zakresie budowy i utrzymania pojazdów kolejowych i infrastruktury kolejowej oraz praktyczne umiejętności w zakresie zapewnienia nadzoru nad wdrożeniem przedmiotowych przepisów,
  • wsparcie w zakresie działań dotyczących oceny zgodności zaproponowanych przez wykonawców/dostawców rozwiązań konstrukcyjnych z obowiązującymi normami krajowymi i europejskimi,
  • nadzór i realizacja procesu zarządzania zmianą w pojazdach kolejowych i elementach infrastruktury kolejowej,
  • ocena zgodności opracowywanych przez klientów założeń modernizacji taboru z obowiązującymi normami krajowymi i europejskimi,
  • współpraca z Dysponentami oraz podmiotami odpowiedzialnymi za utrzymanie pojazdów kolejowych w zakresie realizacji odbiorów technicznych,
  • nadzór nad realizacją harmonogramu opracowanym przez jednostkę badawczą w ramach badań i prób związanych z uzyskaniem nowego dopuszczenia,
  • współpraca z wykonawcami i jednostką badawczą w zakresie opracowywania i weryfikacji pod kątem merytorycznym dokumentacji technicznej taboru: WTO, WTW, DTR, DSU,
  • współpraca z komórkami/jednostkami organizacyjnymi w zakresie modernizacji i zakupu taboru i obiektów utrzymania taboru,
  • weryfikacja i tworzenie dokumentacji technicznej i technologicznej pojazdów eksploatowanych przez PKP IC,
  • współpraca z Biurami merytorycznymi w procesie tworzenia zakresów (koncepcji modernizacji taboru,
  • współpraca z Biurem Infrastruktury w zakresie tworzenia strategii dotyczącej budowy i modernizacji obiektów do utrzymania taboru oraz ich wyposażenia w urządzenia techniczne i technologiczne.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe techniczne (mile widziane: mechanika i budowa maszyn, transport, mechatronika, elektronika, elektrotechnika),
  • wymagane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku związane opracowywaniem i weryfikacją dokumentacji technicznej i technologicznej,
  • znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodną komunikację,
  • znajomość oprogramowana CAD/CAM/CAE,
  • dobra znajomość MS Office,
  • komunikatywność, umiejętność pracy w zespole i budowania relacji,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • umiejętność pracy pod presją czasu.
  • znajomość wymagań systemu zarządzania utrzymaniem (MMS) lub jakością w branży kolejowej (IRIS) oraz certyfikat audytora wewnętrznego SMS, MMS lub ISO,
  • znajomość TSI, rozporządzenia 2019/779 oraz 2018/545.

To oferujemy

  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • pracę w dynamicznym środowisku,
  • narzędzia niezbędne do pracy,
  • pracę w oparciu o umowę o pracę lub B2B,
  • możliwość podwyższania kwalifikacji zawodowych,
  • możliwość uczestniczenia w różnych wydarzeniach firmowych w kraju i za granicą,
  • możliwość pracy hybrydowej.

Zostań częścią naszej struktury i miej wpływ na jej rozwój!

Za wszystkie przesłane CV, które spełniają powyższe kryteria bardzo dziękujemy.

  • Praca Szczecin
  • Ekspert przyrodniczy Szczecin
  • Specjalista ds. telekomunikacji Szczecin
  • Specjalista ds. PR Szczecin
  • Specjalista ds. ofertowania Szczecin
  • Specjalista ds. Zarządzania Szczecin
  • Specjalista ds. Eksportu Szczecin
  • Specjalista ds. transportu Szczecin
  • Specjalista ds. HR Szczecin
  • Specjalista ds. turystyki Szczecin
  • Specjalista ds. Zaopatrzenia Szczecin
  • Szczecin - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 851
    19 087