Ekspert / Ekspertka ds. Podatkowych
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, mazowieckie, Polska
Kredyt Inkaso S.A.
29. 9. 2024

Twój zakres obowiązków

  • Opiniowanie i kontrolowanie zgodności transakcji (zawieranych przez spółki z grupy kapitałowej) z przepisami podatkowymi:
  • a) samodzielne analizy podatkowe z zakresu CIT, VAT, PCC, WHT, PIT;
  • b) opiniowanie podatkowe projektów umów oraz dokumentów wewnętrznych.
  • Koordynacja zagadnień podatkowych występujących w spółkach zagranicznych należących do grupy kapitałowej, wdrażanie jednolitej polityki podatkowej.
  • Zarządzanie projektami oraz udział merytoryczny w projektach zarówno w polskich jak i międzynarodowych.
  • Zarządzanie polityką TP w grupie, weryfikacja dokumentacji cen transferowych oraz formularzy TPR-C, koordynacja przygotowania analiz rynkowości zlecanych do zewnętrznego doradcy.
  • Sporządzanie/weryfikacja deklaracji podatkowych (w ustalonym zakresie – np. sporządzanie kalkulacji dotyczących współczynnika VAT).
  • Zapewnienie wsparcia podatkowego oraz (w razie potrzeby) przeprowadzanie szkoleń z obszaru podatkowego dla innych działów Spółki.
  • Śledzenie bieżących zmian prawa podatkowego oraz realizacja wybranych projektów dot. koordynacji, przygotowywania i dostosowania wewnętrznych zasad i procedur podatkowych do zmienionych przepisów.
  • Współpraca z zewnętrznymi doradcami.
  • Udział w kontaktach z Krajową Administracją Skarbową.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe – preferowane prawnicze lub w obszarze rachunkowości, podatków, ekonomii; mile widziane uprawnienia doradcy podatkowego.
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku w wewnętrznym dziale podatkowym lub w firmie doradczej (min. 3-5 lat) - mile widziana branża finansowa lub transakcyjna.
  • Teoretyczna i praktyczna znajomość przepisów podatkowych (przykładowo opodatkowania transakcji/reorganizacji, aspektów międzynarodowych, zagadnień typowych dla branży finansowej - np. dot. współczynnika VAT, opodatkowania obrotu portfelami wierzytelności).
  • Umiejętność łączenia kwestii biznesowych, podatkowych i prawnych.
  • Umiejętność korzystania z LEX/LEGALIS, MS Office.
  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego (min. C1).
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole.
  • Samodzielność w wykonywaniu powierzonych zadań.
  • Znajomość zagadnień dotyczących spółek luksemburskich; zagadnień typowych dla funduszy wierzytelności czy spółek zarządzających wierzytelnościami, reorganizacji/transakcji M&A będzie dodatkowym atutem.

To oferujemy

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.
  • Pracę w dynamicznie rozwijającej się spółce giełdowej, należącej do liderów w swojej branży.
  • Przyjazną atmosferę pracy – stawiamy na partnerstwo i otwartą komunikację.
  • Prywatny pakiet medyczny, możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie, program poleceń pracowniczych, budżet integracyjny, 2 godziny wolnego z okazji urodzin, dostęp do programu kafeteryjnego MyBenefit oraz karta MultiSport
  • Możliwość pracy w formule hybrydowej (5 dni w miesiącu w biurze) po okresie wdrożenia.

  • Praca Warszawa
  • Ekspert przyrodniczy Warszawa
  • Specjalista ds. Sprzedaży Warszawa
  • Specjalista ds. Zakupów Warszawa
  • Specjalista ds. marketingu Warszawa
  • Specjalista ds. ofertowania Warszawa
  • Specjalista ds. Zarządzania Warszawa
  • Specjalista ds. Eksportu Warszawa
  • Specjalista ds. finansów Warszawa
  • Pracownik ds. administracji Warszawa
  • Specjalista ds. reklamy Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    105 511
    20 291