Ekspert ds. Zrównoważonego Rozwoju oraz Komunikacji (CSR/ESG)
  • Wrocław
Wrocław, Wrocław, Lower Silesian Voivodeship, Polska
Grupa PCC
20. 9. 2024

Miejsce pracy: Wrocław

Twój zakres obowiązków

  • Opracowanie strategii oraz procedur ESG
  • Zbieranie danych ESG ze spółek grupy kapitałowej
  • Przygotowywanie/atestacja raportów dot. kluczowych wskaźników oraz rocznego raportu zrównoważonego rozwoju
  • Współpraca z wewnętrznymi i zewnętrznymi interesariuszami w celu wzmocnienia systemów i procesów zarządzania danymi, w tym gromadzenia danych, analizy kontroli i raportowania
  • Przegląd aktualnych przepisów i regulacji w celu określenia wymogów zgodności
  • Identyfikowanie i ocena ryzyk w zakresie dostosowania do wymogów regulacyjnych w obszarze ESG/zrównoważonego rozwoju
  • Analiza zgodności z wymogami Taksonomii UE
  • Analiza danych środowiskowych w celu identyfikacji trendów i przewidywania przyszłych zdarzeń w celu usprawnienia realizacji działań
  • Budowanie silnych relacji z dostawcami i partnerami w celu zapewnienia terminowego dostarczania danych i informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju
  • Pełnienie roli eksperta zrównoważonego rozwoju, wspieranie wdrażania inicjatyw zrównoważonego rozwoju i angażowanie wewnętrznych i zewnętrznych interesariuszy
  • Przygotowywanie materiałów informacyjnych lub szkoleń wewnętrznych z zakresu ESG – na wewnętrzne potrzeby firmy

Podział czasu pracy

  • 100% Praca w siedzibie firmy w Brzegu Dolnym

Nasze wymagania

  • minimum 4-letnie doświadczenie zawodowe związane z ESG w firmie produkcyjnej (mile widziane w branży chemicznej)
  • mile widziane doświadczenie w pracy w dziale komunikacji marketingowej
  • doświadczenie w koordynacji i realizacji projektów
  • znajomość regulacji i standardów z zakresu ESG i zrównoważonego rozwoju
  • znajomość trendów w zakresie zrównoważonego rozwoju i związanych z nimi wyzwań oraz szans dla firm i biznesu
  • praktyczna znajomość zagadnień z obszaru zrównoważonego rozwoju, raportowania kwestii zrównoważonego rozwoju, regulacji unijnych i krajowych oraz zrównoważonych finansów i ratingów ESG (CSRD, CSDDD, TCFD, TNFD, CDP, EcoVadis i podobne)
  • mile widziane wykształcenie kierunkowe (podyplomowe) z CSR/ESG
  • Znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną, biznesową komunikację
  • Umiejętności komunikacyjne i elastyczność pozwalająca na współpracę z różnymi merytorycznie obszarami organizacji

To oferujemy

  • możliwość opracowania strategii ESG
  • bardzo ciekawe zadania i udział w rozwoju organizacji
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • pakiet socjalny (dofinansowanie do wczasów, karty MultiSport, możliwość ubezpieczenia grupowego, świadczenia świąteczne, boisko i siłownia na terenie firmy)
  • możliwość uczestnictwa w szkoleniach i targach branżowych
  • możliwość dofinansowania studiów, szkoleń i kursów

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • siłownia w biurze
  • firmowa drużyna sportowa
  • preferencyjne pożyczki
  • kawa / herbata
  • parking dla pracowników
  • dofinansowanie wypoczynku
  • program rekomendacji pracowników
  • Pracownicze Plany Kapitałowe

Etapy rekrutacji

  • Wstępna rozmowa telefoniczna
  • Rozmowa kwalifikacyjna on-line
  • Decyzja o wyborze kandydata

Grupa PCC

Grupa PCC przypomina zbiór nieustannych reakcji chemicznych. To tutaj, dzięki zaangażowaniu naszych pracowników, z drobnych atomów powstają wielkie rzeczy! Aktualnie do spółki PCC EXOL poszukujemy osoby na stanowisko: Ekspert ds. Zrównoważonego Rozwoju oraz Komunikacji (CSR/ESG). PCC Exol SA jest istotnym graczem na europejskim rynku surfaktantów. Większość instalacji produkcyjnych oraz główna siedziba firmy, znajdują się w podwrocławskim Brzegu Dolnym. To właśnie tu projektujemy, testujemy i produkujemy szeroki wachlarz surfaktantów anionowych, niejonowych, amfoterycznych oraz specjalistycznych formulacji przemysłowych.

Wyrażam zgodę:na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy i innych zebranych w trakcie procesu rekrutacji przez Centrum Wspierania Biznesu „Partner” Sp. z o.o. siedzibą w Brzegu Dolnym, w celu realizacji przyszłych procesów rekrutacyjnych odpowiadających mojej ofercie pracy;na udostępnienie przez Centrum Wspierania Biznesu „Partner” Sp. z o.o. z siedzibą w Brzegu Dolnym moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy i innych zebranych w trakcie procesu rekrutacji wybranym spółkom z Grupy PCC i ich przetwarzanie przez te spółki, w celu realizacji procesów rekrutacji w tych spółkach

  • Praca Wrocław
  • Ekspert przyrodniczy Wrocław
  • Specjalista ds. badań i rozwoju Wrocław
  • Specjalista ds. Zakupów Wrocław
  • Specjalista ds. marketingu Wrocław
  • Specjalista ds. ofertowania Wrocław
  • Specjalista ds. Zarządzania Wrocław
  • Specjalista ds. Eksportu Wrocław
  • Specjalista ds. transportu Wrocław
  • Specjalista ds. HR Wrocław
  • Specjalista ds. turystyki Wrocław
  • Wrocław - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    115 225
    21 045