Ekspert ds. Ryzyka ESG
  • Warsaw
Warszawa, Warsaw, Masovian Voivodeship, Polska
Bank Pekao
12. 6. 2024

Miejsce pracy: Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Wprowadzanie nowych polityk i procedur w zakresie zarządzania ryzykiem ESG, w tym w zakresie greenwashingu oraz włączanie obszaru ryzyk ESG w ramy zarzadzania ryzykiem Banku,
  • Współpraca w obszarze metodyk zarządzania ryzykiem klimatycznym,
  • Wsparcie merytoryczne w zakresie raportowania mierników i limitów ryzyka ESG (metodyki, zakresy danych, analiza przyczyn zmian, nadawanie celów),
  • Wsparcie Banku we wdrożeniu Dyrektywy CSRD w obszarze planu transformacji zgodnej z Porozumieniem Paryskim (strategia dekarbonizacji portfela finansowań),
  • Współpraca w obszarze metodycznym klimatycznych testów warunków skrajnych,
  • Współpraca w zakresie opracowywania wymagań biznesowych w zakresie pól danych i algorytmów na cele zarządzania ryzykiem ESG w systemach Banku,
  • Wsparcie Banku w zakresie raportowania ryzyka ESG w Filarze 3 oraz raporcie niefinansowym zgodnym z CSRD,
  • Analiza wymagań i regulacji w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Nasze wymagania

  • Masz wyższe wykształcenie w obszarze ekonomii, finansów, matematyki finansowej, metod ilościowych lub pokrewne,
  • Posiadasz co najmniej 5 letnie doświadczenie w sektorze finansowym lub doradczym w obszarach zrównoważony rozwój, zarządzania ryzykiem lub sprawozdawczości finansowej,
  • Posiadasz wiedzę w obszarze ryzyka ESG w sektorze bankowym,
  • Znasz regulacje w zakresie ESG w sektorze bankowym,
  • Znasz otoczenie regulacyjno-biznesowe transformacji energetycznej w Polsce,
  • Cechuje Cię samodzielność w działaniu,
  • Płynnie posługujesz się językiem angielskim (co najmniej B2),
  • Posiadasz umiejętność pracy w złożonej strukturze organizacyjnej.

To oferujemy

  • Zatrudnienie w ramach umowy o pracę.
  • Premię uzależnioną od wyników i zaangażowania.
  • Prywatną opiekę medyczną dla Ciebie i Twojej rodziny na preferencyjnych warunkach.
  • Kartę MultiSport i Ubezpieczenie Grupowe na korzystnych warunkach.
  • System szkoleń i programów rozwojowych.
  • Dostęp do Wewnętrznej Giełdy Pracy.
  • Przyjazną atmosferę w pracy.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • dofinansowanie wypoczynku
  • program rekomendacji pracowników

  • Praca Warszawa
  • Ekspert przyrodniczy Warszawa
  • Specjalista ds. Sprzedaży Warszawa
  • Specjalista ds. Zakupów Warszawa
  • Specjalista ds. marketingu Warszawa
  • Specjalista ds. ofertowania Warszawa
  • Specjalista ds. Zarządzania Warszawa
  • Specjalista ds. Eksportu Warszawa
  • Specjalista ds. transportu Warszawa
  • Specjalista ds. HR Warszawa
  • Specjalista ds. finansów Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    76 147
    15 080