Ekspert ds. Nadzoru Biura Maklerskiego
  • Warsaw
Warszawa, Warsaw, Masovian Voivodeship, Polska
Alior Bank SA
20. 9. 2024
Informacje o stanowisku

Jakie będą Twoje zadania?

  • opiniowanie i aktualizacja regulacji wewnętrznych oraz wzorów stosowanych w prowadzonej działalności dokumentów ,
  • monitoring otoczenia prawno-regulacyjnego oraz analizowanie projektowanych przepisów prawa i wytycznych regulatorów polskich i unijnych w zakresie obsługi produktów biura maklerskiego
  • monitorowanie przestrzegania przepisów prawa, wewnętrznych regulacji i standardów etycznych, identyfikacja luk regulacyjnych w prowadzonej przez biuro maklerskie działalności oraz ustalanie działań dostosowawczych
  • zapewnienie realizacji obowiązków wynikających z przepisów prawa krajowego oraz prawa UE, a także wytycznych regulatorów polskich i unijnych
  • udzielanie porad i wsparcia merytorycznego dla jednostek banku zaangażowanych w świadczenie usług maklerskich
  • wsparcie Inspektora Nadzoru w zapewnianiu zgodności działalności Biura Maklerskiego z przepisami prawa regulującymi prowadzenie działalności maklerskiej
  • obsługa korespondencji m.in. z Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego, innymi organami nadzoru oraz organami administracji publicznej, organami egzekucyjnymi;
  • udział w przygotowywaniu informacji zarządczej w obszarze zgodności
  • opracowywanie szkoleń dla pracowników banku
  • udział w działaniach projektowych w zakresie rozwoju procesów i narzędzi wewnętrznych.

Jeśli jesteś osobą, która posiada:

  • wykształcenie wyższe, preferowane prawnicze
  • minimum 4 lata doświadczenia na podobnym stanowisku w instytucji rynku finansowego
  • znajomość przepisów z zakresu prawa rynku kapitałowego, w tym regulacji unijnych
  • znajomość wytycznych regulatorów z obszaru rynku kapitałowego
  • doświadczenie w zakresie tworzenia i opiniowania regulacji wewnętrznych oraz dokumentów związanych z działalnością maklerską
  • umiejętność analitycznego myślenia, wyciągania wniosków oraz proponowania rozwiązań
  • samodzielność, dobra organizacja pracy, dokładność
  • komunikatywność i umiejętność pracy zespołowej

Oferujemy:

  • umowę o pracę
  • pracę hybrydową
  • pakiet benefitów m.in. kafeteria, prywatna opieka medyczna z pakietem stomatologicznym, karta Multisport, ubezpieczenie, konkursy wewnętrzne, programy zniżkowe i lojalnościowe 16 godzin na wolontariat „Dzień na U”
  • pracę w oparciu o wartości wspólnie wypracowane przez Aliorowców – odpowiedzialność, otwartość, innowacyjność, zorientowanie na klienta,
  • Alior Uniwersytet – przestrzeń do rozwoju kompetencji zawodowych oraz personalnych
  • nagrodę pieniężną za skuteczne polecenie w ramach Programu Poleceń.

  • Praca Warszawa
  • Ekspert przyrodniczy Warszawa
  • Specjalista ds. Zarządzania Warszawa
  • Specjalista ds. Eksportu Warszawa
  • Specjalista ds. transportu Warszawa
  • Specjalista ds. HR Warszawa
  • Specjalista ds. turystyki Warszawa
  • Specjalista ds. Zaopatrzenia Warszawa
  • Specjalista ds. finansów Warszawa
  • Pracownik ds. administracji Warszawa
  • Specjalista ds. telekomunikacji Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    112 158
    20 848