Ekspert ds. Cyberbezpieczeństwa
  • Plewiska
, Plewiska, Województwo wielkopolskie, Polska
Grupa Komputronik
9. 8. 2024

Zakres Obowiązków:

  • Nadzór oraz koordynacja działań związanych z utrzymaniem i rozwojem bezpieczeństwa informatycznego w Grupie Komputronik,
  • Tworzenie procedur i polityk dotyczących bezpieczeństwa informatycznego,
  • Zapewnienie zgodności z krajowymi i międzynarodowymi przepisami dotyczącymi ochrony danych (np. RODO, NIS2),
  • Przygotowywanie i przeprowadzanie audytów systemów IT pod kątem bezpieczeństwa,
  • Reagowanie na incydenty oraz minimalizacja ich skutków,
  • Prowadzenie rejestru ryzyk oraz zgłaszanie incydentów do odpowiednich organów, takich jak CSIRT,
  • Zarządzanie ciągłością działania i planowaniem odtwarzania po awarii (DRP),
  • Współpraca z różnymi jednostkami organizacyjnymi w tym: IT, Działem Prawnym, Inspektorem Ochrony Danych, HR oraz działem wdrażającym i utrzymującym infrastrukturę IT dla klientów firmy.
  • Zwiększanie świadomości na temat zagrożeń cybernetycznych i promowanie dobrej praktyki bezpieczeństwa.
  • Prowadzenie dialogu z różnymi działami firmy oraz przedstawicielami firm zewnętrznych, w tym klientów firmy.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe w dziedzinie informatyki, bezpieczeństwa informacji, zarządzania ryzykiem lub pokrewnych,
  • Minimum 3 lat doświadczenia w zarządzaniu bezpieczeństwem informatycznym,
  • Znajomość krajowych i międzynarodowych regulacji dotyczących ochrony danych (np. RODO, ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, NIS2, DORA).
  • Praktyczne doświadczenie w analizie ryzyk cybernetycznych i zarządzaniu incydentami,
  • Doświadczenie w zarządzaniu projektami związanymi z wdrażaniem rozwiązań bezpieczeństwa.
  • Doświadczenie w tworzeniu i wdrażaniu polityk bezpieczeństwa,
  • Certyfikaty takie jak CISSP, CISM, CISA będą dodatkowym atutem,
  • Certyfikat Audytora Wiodącego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISO 27001 będzie dodatkowym atutem,
  • Znajomość technologii bezpieczeństwa, takich jak szyfrowanie, firewall, systemy wykrywania włamań (IDS), zarządzanie tożsamością i dostępem (IAM), systemy do wykrywania i łatania podatności,
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne i prezentacyjne,
  • Umiejętność prowadzenia dialogu z różnymi działami firmy oraz przedstawicielami firm zewnętrznych,
  • Umiejętność pracy pod presją i w sytuacjach kryzysowych,
  • Gotowość do ciągłego podnoszenia kwalifikacji i śledzenia najnowszych trendów oraz zagrożeń w dziedzinie cyberbezpieczeństwa,
  • Proaktywne podejście do przewidywania zagrożeń i implementacji działań prewencyjnych,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację i analizę dokumentów.

Oferujemy:

  • Pracę z najlepszymi specjalistami i ekspertami w branży, który będą wsparciem przy prowadzonych projektach,
  • Dużą samodzielność w działaniu oraz realny wpływ na rozwój biznesu,
  • Pracę w firmie, która przeszła przez wiele etapów rozwoju i ma stabilną pozycję na rynku,
  • Pracę w trybie hybrydowym (zakładającą 2 dni pracy z biura zlokalizowanego w Poznaniu przy ul. Wołczyńskiej 37 oraz 3 dni pracy z domu).

- Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

111 387
20 584