Ekspert ds. CTI
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, mazowieckie, Polska
Bank Pekao
15. 7. 2024

1086968901

Obowiązki

  • Tworzenie i rozwój kompetencji w zakresie Cyber Threat Intelligence.
  • Aktywne pozyskiwanie informacji na temat cyberzagrożeń, a w tym kampanii nakierowanych na sektor finansowy (szczególnie polski).
  • Zaangażowanie się w śledzenie i analizę kampanii oraz profilowanie aktorów, aby lepiej zrozumieć przeciwników stojących za atakami na Bank.
  • Wieloobszarowa/wielopoziomowa analiza motywacji, intencji i technik stosowanych w atakach na Bank.
  • Przygotowywanie wskaźników IOC na potrzeby SOC.
  • Przygotowywanie analiz celem wskazywania potencjalnych obszarów ataków w kontekście wydarzeń globalnych, polityki zagranicznej Polski lub krajów powiązanych itd.
  • Udział w opracowywaniu wytycznych do dokumentacji projektowych, polityk oraz procedur w zakresie cyberbezpieczeństwa.
  • Współudział w procesie oceny dojrzałości organizacji w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz rekomendowanie koniecznych działań.
  • Udział w audytach procesów biznesowych w zakresie cyberbezpieczeństwa i ocenie dojrzałości procesów oraz systemów.
  • Współpracę ze spółkami grupy kapitałowej Pekao S.A. w obszarze bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Wymagania

  • Posiadasz wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: bezpieczeństwo teleinformatyczne, kryptoanaliza, itp.)
  • Posiadasz rozbudowaną wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa i IT popartą min. 3 letnim doświadczeniem w pracy na podobnym stanowisku
  • Jesteś na bieżąco z aktualnymi zagrożeniami i wektorami ataków oraz regulacjami prawnymi dotyczącymi sektora finansowego w obszarze cyberbezpieczeństwa
  • Potrafisz tworzyć dokumentację techniczną, standardy dla obszaru cyberbezpieczeństwa, projektować i testować rozwiązania bezpieczeństwa
  • Znasz bardzo dobrze język angielski na poziomie pozwalającym na swobodną komunikację w mowie i piśmie
  • Posiadasz wysokie zdolności do nawiązywania kontaktów
  • Posiadasz umiejętności analizy i rozwiązywania problemów
  • Razem z CV złożysz oświadczenie o niekaralności zgodnie z Ustawą z dnia 12 kwietnia 2018 r. o zasadach pozyskiwania informacji o niekaralności osób ubiegających się o zatrudnienie i osób zatrudnionych w podmiotach sektora finansowego
  • W przypadku przedstawienia oferty zatrudnienia dostarczysz w terminie 10 dni zaświadczenie o niekaralności zgodnie z punktem powyżej (brak przekazania zaświadczenia będzie skutkował wygaśnięciem oferty)

Oferujemy

  • Zatrudnienie w ramach umowy o pracę.
  • Premię uzależnioną od wyników i zaangażowania.
  • Prywatną opiekę medyczną dla Ciebie i Twojej rodziny na preferencyjnych warunkach.
  • Kartę MultiSport i Ubezpieczenie Grupowe na korzystnych warunkach.
  • System szkoleń i programów rozwojowych.
  • Dostęp do Wewnętrznej Giełdy Pracy.

Źródło: Bank Pekao/Praca

  • Praca Warszawa
  • Ekspert przyrodniczy Warszawa
  • Pracownik ds. administracji Warszawa
  • Specjalista ds. reklamy Warszawa
  • Specjalista ds. telekomunikacji Warszawa
  • Specjalista ds. PR Warszawa
  • Specjalista ds. turystyki Warszawa
  • Specjalista ds. Zaopatrzenia Warszawa
  • Specjalista ds. finansów Warszawa
  • Specjalista ds. Sprzedaży Warszawa
  • Specjalista ds. Zakupów Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    102 988
    19 648