DYSPOZYTOR MEDYCZNY w Wydziale Powiadamiania Ratunkowego
  • Gliwice
Gliwice, Gliwice, Śląskie, Polska
ŚLĄSKI URZĄD WOJEWÓDZKI W KATOWICACH
19. 9. 2024
Informacje o stanowisku

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Wojewoda Śląski

poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:

Miejsce wykonywania pracy: budynek dyspozytorni medycznej pod adresem:

Gliwice

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Przyjmowanie zgłoszeń alarmowych i powiadomień o zdarzeniach, ustalanie priorytetów (kod pilności) i niezwłoczne dysponowanie zespołów ratownictwa medycznego na miejsce zdarzenia.
  • Przekazywanie niezbędnych informacji osobom udzielającym pierwszej pomocy.
  • Przekazywanie kierującemu akcją medyczną niezbędnych informacji ułatwiających prowadzenie medycznych czynności ratunkowych na miejscu zdarzenia.
  • Zbieranie aktualnych informacji o dostępnych w rejonie operacyjnym jednostkach systemu i ich gotowości oraz przekazywanie tych informacji Wojewódzkiemu Koordynatorowi Ratownictwa Medycznego.
  • Zbieranie i archiwizowanie bieżących informacji o zdarzeniach i prowadzonych medycznych czynnościach ratunkowych.
  • Powiadamianie o zdarzeniu szpitalnych oddziałów ratunkowych lub, jeżeli wymaga tego sytuacja na miejscu zdarzenia, centrów urazowych lub jednostek organizacyjnych szpitali wielospecjalistycznych w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych niezbędnych dla ratownictwa medycznego.
  • Powiadamianie o zdarzeniu jednostek współpracujących z systemem, jeżeli wymaga tego sytuacja na miejscu zdarzenia.
  • Współpraca oraz wymiana informacji z centrami zarządzania kryzysowego o których mowa w art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym.
  • Uczestniczenie w szkoleniach wewnętrznych oraz podnoszenie kwalifikacji poprzez samodoskonalenie.

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca w systemie 12/24 h, w porze nocnej, w soboty, niedziele i święta (dyżur w godz. 7.00 - 19.00, 19.00 - 7.00);
  • stanowisko pracy wyposażone w monitor ekranowy, komputer, telefon;
  • praca z użyciem komputera powyżej 4 godzin dziennie;
  • większość czynności wykonywana w pozycji siedzącej;
  • oświetlenie z przewagą sztucznego oraz dzienne;
  • pomieszczenia przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy:

niezbędne:

  • spełnianie wymogów określonych w art. 26 ust. 2 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym, tj.
  • posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych;
  • posiadanie wykształcenia wymaganego dla pielęgniarki systemu lub ratownika medycznego;
  • posiadanie co najmniej 3-letnie doświadczenie w realizacji zadań na stanowisku dyspozytora medycznego lub w zespole ratownictwa medycznego, lotniczym zespole ratownictwa medycznego, szpitalnym oddziale ratunkowym, oddziale anestezjologii i intensywnej terapii lub w izbie przyjęć szpitala posiadającego oddział anestezjologii i intensywnej terapii, oddział chorób wewnętrznych, oddział chirurgii ogólnej oraz oddział ortopedii lub ortopedii i traumatologii;
  • nieskazanie prawomocnym wyrokiem za przestępstwo przeciwko zdrowiu lub życiu ludzkim;
  • posiadanie obywatelstwa polskiego;
  • korzystanie z pełni praw publicznych;
  • nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe;
  • znajomość ustaw: z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym, z dnia 22 listopada 2013 r. o systemie powiadamiania ratunkowego;
  • znajomość rozporządzeń Ministra Zdrowia: z dnia 19 sierpnia 2019 r. w sprawie ramowych procedur obsługi zgłoszeń alarmowych i powiadomień o zdarzeniach przez dyspozytora medycznego, z dnia 12 października 2018 r. w sprawie organizacji dyspozytorni medycznej, z dnia 3 lipca 2019 r. w sprawie Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego;
  • znajomość obwieszczenia Ministra Zdrowia z dnia 9 września 2019 r. w sprawie algorytmu zbierania wywiadu medycznego przez dyspozytora medycznego;
  • umiejętność obsługi komputera (pakiet MS Office, poczta elektroniczna) na poziomie średniozaawansowanym;
  • umiejętność skutecznej komunikacji i precyzyjnego przekazywania informacji;
  • umiejętność pracy w sytuacjach stresowych i pod presją czasu;
  • umiejętność działania w sytuacjach trudnych i nieprzewidywalnych;
  • dyspozycyjność.

dodatkowe:

  • znajomość ustaw: z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej, z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, z dnia 23 stycznia 2009 r. o wojewodzie i administracji rządowej w województwie;
  • dobra organizacja pracy;
  • kreatywność.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • CV i list motywacyjny;
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i doświadczenie zawodowe - zgodnie z wymaganymi kwalifikacjami - określonymi w art. 26 ust. 2 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (dyplom ukończenia studiów lub świadectwo ukończenia szkoły policealnej wraz z dokumentem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe)
  • oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za przestępstwo przeciwko zdrowiu lub życiu ludzkiemu
  • oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystaniu z pełni praw publicznych
  • oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe;
  • oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego;
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru na stanowisko dyspozytora medycznego w zakresie wykraczającym poza katalog danych określonych w Kodeksie pracy oraz w ustawie o Państwowym Ratownictwie Medycznym;
  • oświadczenie, że w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. kandydatka/kandydat nie pracowała/ł, nie pełniła/ł służby w organach bezpieczeństwa państwa i nie była/był współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów. Nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych zawartych w aplikacji dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Jednocześnie oświadczam, iż zapoznałem się informacjami administratora o przetwarzaniu danych oraz z prawami jakie przysługują mi na mocy powyższego Rozporządzenia.

  • Praca Gliwice
  • Dyspozytor Gliwice
  • Analityk medyczny Gliwice
  • Pośrednik w obrocie nieruchomościami Gliwice
  • Doradca podatkowy w Polsce Gliwice
  • Pracownicy uczelni w Polsce Gliwice
  • Gliwice - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 387
    20 584