Dyrektor Zarządzający
  • Gdańsk
Gdańsk, Gdańsk, Pomeranian Voivodeship, Polska
Human & Hunter Professional
20. 9. 2024
Informacje o stanowisku

Lokalizacja: Pomorze

Branża: meblowa

Obecnie poszukujemy doświadczonego Dyrektora Operacyjnego dla naszego Klienta – dynamicznie rozwijającej się firmy specjalizującej się w produkcji mebli dedykowanych: komercyjnych, biurowych, hotelowych i gastronomicznych. Nasz klient to firma z ponad 25-letnim doświadczeniem, której produkty są wysoko cenione zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych, a ich jakość i innowacyjność zdobyły uznanie wielu klientów biznesowych.

Klient poszukuje kandydata na stanowisko Dyrektora Operacyjnego, który po pomyślnym zakończeniu okresu wdrożeniowego obejmie funkcję Dyrektora Zarządzającego, z pełną odpowiedzialnością za dalszy rozwój firmy oraz zarządzanie wszystkimi jej działami. To wyjątkowa szansa na rozwój kariery w strukturach firmy o międzynarodowym zasięgu i ugruntowanej pozycji na rynku.

Zakres zadań obejmuje:

Działania operacyjne:

  • Zarządzanie produkcją: Nadzór nad procesami produkcji, kontrola jakości, optymalizacja kosztów i efektywności.
  • Logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw: Organizacja dostaw surowców, planowanie transportu produktów do klientów, optymalizacja magazynowania.
  • Zarządzanie zespołem: Kierowanie pracą zespołu produkcyjnego i logistycznego, Sprzedażą oraz szkolenie i motywowanie pracowników.
  • Relacje z klientami i dostawcami: Utrzymywanie dobrych relacji z istniejącymi klientami, pozyskiwanie nowych kontrahentów, negocjacje warunków umów.
  • Kontrola finansowa: Monitorowanie kosztów operacyjnych, analiza wyników finansowych, budżetowanie i prognozowanie.
  • Wdrażanie nowych technologii i procesów: Proponowanie i wdrażanie innowacji w zakresie produkcji i logistyki.

Odpowiedzialność w roli Dyrektora zarządzającego:

  • Strategia i rozwój: Opracowywanie i wdrażanie strategii rozwoju firmy, identyfikowanie nowych rynków i możliwości biznesowych.
  • Zarządzanie całokształtem działalności: Nadzór nad wszystkimi działami firmy, koordynacja działań operacyjnych i strategicznych.
  • Współpraca z zarządem: Regularne raportowanie wyników działalności do właściciela firmy, rekomendowanie decyzji strategicznych.
  • Kultura organizacyjna: Budowanie i utrzymywanie kultury organizacyjnej wspierającej innowacyjność, zaangażowanie i efektywność.

Oczekiwania wobec kandydata:

  • Doświadczenie: Na podobnym stanowisku zarządczym w branży produkcyjno-handlowej, najlepiej w sektorze kontaktowo – meblarskim, inwestycyjnym lub pokrewnym.
  • Kompetencje menedżerskie: Umiejętność zarządzania zespołem, negocjacji, zdolność strategicznego myślenia połączona ze sprawnością operacyjną - przełożenie strategii na konkretne działania i cele oraz korygowanie ich w zależności od sytuacji rynkowej.
  • Zrozumienie rynku: Znajomość rynku meblarskiego w Polsce i Europie, a także umiejętność adaptacji do jego zmian.
  • Innowacyjność: Umiejętność wprowadzania nowych technologii i optymalizacji procesów.
  • Elastyczność: rozwinięta zdolność do pracy w dynamicznym środowisku i dostosowywania się do zmieniających się warunków.
  • Znajomość narzędzi: system ERP  - najlepiej Comarch XL, sprawne poruszanie się po aplikacjach Work Flow,
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. komunikatywnym.

Oferujemy:

  • Nowe, kluczowe stanowisko w strukturze
  • Realną perspektywę rozwoju pionowego oraz objęcie roli Dyrektora Zarządzającego
  • Autonomię w podejmowaniu decyzji operacyjnych oraz stałe wsparcie właściciela w kluczowych kwestiach strategicznych
  • Przestrzeń do samodzielnego działania i inicjatywy, wysoką decyzyjność
  • Współpracę z zarządem, klientami i partnerami międzynarodowymi
  • Konkurencyjne wynagrodzenie oraz atrakcyjny system premiowy
  • Samochód służbowy, pakiet medyczny oraz inne benefity
  • Możliwość korzystania z firmowych apartamentów wakacyjnych
  • Możliwość szkoleń.

  • Praca Gdańsk
  • Dyrektor Gdańsk
  • Dyrektor handlowy Gdańsk
  • Dyrektor finansowy Gdańsk
  • Dyrektor szkoły Gdańsk
  • Dyrektor artystyczny Gdańsk
  • Dyrektor kreatywny Gdańsk
  • Gdańsk - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    112 158
    20 848