Dyrektor Finansowy
  • Poznań
Poznań, Poznań, wielkopolskie, Polska
Sima Consulting Sp. z o.o.
6. 9. 2024

Dla naszego Klienta, poszukujemy osoby na stanowisko: Dyrektor Finansowy. Nasz klient to polska grupa z sektora FMCG specjalizująca się w dystrybucji oraz handlu detalicznym działająca na terenie 7 województw. Prężnie rozwija się od 30 lat.

Obowiązki

  • Kształtowanie i realizacja strategii finansowej firmy
  • Analiza wyników finansowych w oparciu o raporty finansowe i operacyjne wskaźniki KPI, interpretacja odchyleń od planu i trendów rozwoju w czasie
  • Nadzór nad przygotowaniem sprawozdań finansowych oraz raportów standardowych i ad hoc
  • Nadzór nad przygotowaniem rocznego budżetu oraz monitoring realizacji
  • Dostosowywanie planu kont do potrzeb rachunkowości zarządczej
  • Przygotowywanie danych dotyczących rezerw i odpisów aktualizacyjnych dla działu księgowości
  • Przygotowywanie raportów zarządczych dla kierownictwa firmy
  • Nadzór nad pracą działu finansowo-księgowego, controllingu, działu prawnego
  • Nadzór nad polityką podatkową oraz rozliczeniami podatkowymi
  • Odpowiedzialność za funkcjonowanie kontroli wewnętrznej
  • Ścisła współpraca z poszczególnymi obszarami biznesowymi: firmami audytorskimi, ubezpieczeniowymi, instytucjami finansowymi oraz organami podatkowym
  • Poszukiwanie rozwiązań zapewniających optymalną rentowność firmy
  • Badanie i analizowanie kondycji finansowej firmy oraz ogólnej sytuacji ekonomicznej

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe
  • Minimum 3-letnie doświadczenie na stanowisku związanym z zarządzaniem finansami
  • Wysoki poziom wiedzy z obszaru zarządzania finansami, rachunkowości finansowej i zarządczej, przepisów podatkowych
  • Zrozumienie procesów sprzedaży detalicznej i hurtowej
  • Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne, interpersonalne oraz doświadczenie w zarządzaniu zespołem
  • Nastawienie na realizację celów oraz dynamizm w działaniu
  • Doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku – mile widziane
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel
  • Znajomość systemów ERP
  • Mile widziana znajomość SQL
  • Samodzielność, elastyczność, duża szybkość pracy

Oferujemy

  • Pakiet benefitów
  • Samochód służbowy
  • Praca w zgranym oraz zaangażowanym zespole
  • Duża swoboda w działaniu oraz możliwość wdrażania własnych rozwiązań
  • Udział w imprezach firmowych i wycieczkach

  • Praca Poznań
  • Dyrektor finansowy Poznań
  • Dyrektor Poznań
  • Doradca finansowy Poznań
  • Analityk finansowy Poznań
  • Pośrednik finansowy Poznań
  • Dyrektor handlowy Poznań
  • Dyrektor szkoły Poznań
  • Dyrektor artystyczny Poznań
  • Dyrektor kreatywny Poznań
  • Poznań - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    106 427
    20 544