Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu (Przemysł)
  • śląskie
śląskie, śląskie, Polska
HAYS POLAND Sp. z o.o.
13. 9. 2024

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy produkcyjnej z branży stolarki otworowej, poszukujemy Kandydatów na stanowisko: Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu.

Zakres obowiązków:

  • Zapewnienie osiągnięcia celów w zakresie obrotu, sprzedaży i marży zgodnie ze strategią i z uwzględnieniem polityki sprzedaży firmy
  • Zarządzanie 10- osobowym zespołem działu sprzedaży i marketingu
  • Odpowiedzialność za operacyjne działania sprzedażowe, w tym bezpośrednie wsparcie klienta (klienci strategiczni) i strategiczne działania sprzedażowe na terenie Polski
  • Rozwój kompetencji sprzedażowych i marketingowych podległych pracowników, opracowanie i wdrożenie koncepcji szkoleń sprzedażowych, w ścisłej współpracy z działem HR
  • Odpowiedzialność za wdrażanie celów wynikających ze strategii grupy i strategii oddziału, w tym monitorowanie realizacji celów i opracowywanie środków naprawczych we własnym obszarze odpowiedzialności
  • Odpowiedzialność za zarządzania kosztami we własnym obszarze odpowiedzialności, w tym terminowe przygotowanie budżetu zgodnie z wytycznymi planowania budżetu w grupie oraz bieżące monitorowanie kosztów
  • Opracowywanie, planowanie, wdrażanie i komunikowanie strategii sprzedaży i marketingu dla podległego obszaru, zgodnie ze strategią korporacyjną i w celu osiągnięcia określonych wskaźników wzrostu
  • Określanie krótko-, średnio- i długoterminowych celów sprzedażowych i marketingowych dla podległego obszaru, monitorowanie poziomu ich realizacji
  • Opracowywanie strategicznych i operacyjnych planów sprzedaży dla podległego obszaru oraz ukierunkowanych, skoordynowanych działań sprzedażowych i marketingowych, prowadzących do osiągnięcia rentownych celów sprzedażowych
  • Zapewnienie skutecznej realizacji wszystkich działań marketingowych dotyczących sprzedaży i klientów
  • Rozwój struktury sprzedaży i marketingu w podległym obszarze w celu maksymalnego zapewnienia zakładanych wskaźników wzrostu
  • Zapewnienie odpowiednich struktur, zasobów i procesów dla pomyślnego wdrożenia strategii sprzedaży i marketingu klientów na podległym regionie

Wymagania:
  • Minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku dyrektora sprzedaży i marketingu, w bezpośrednim wsparciu klienta w sprzedaży terenowej, najlepiej produktów technicznych
  • Znajomość klientów z branży przemysłowej
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (zarządzanie i marketing, sprzedaż, ekonomia, MBA)
  • Minimum 5-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem (fachowo i dyscyplinarnie)
  • Język angielski i/lub niemiecki na poziomie min. B2- warunek konieczny
  • Znajomość i dobre rozumienie zagadnień technicznych, mile widziana znajomość branży stolarki otworowej
  • Gotowość do częstych podróży służbowych
  • Wysokie kompetencje komunikacyjne, w tym negocjacyjne, zorientowane na realizację postawionych celów
  • Zorientowanie na klienta z uwzględnieniem zrozumienia dla jego potrzeb i wymagań oraz umiejętność budowania i rozwijania długoterminowych relacji z klientami
  • Doskonałe rozumienie zasad, strategii i procesów sprzedażowych
  • Praktyczna znajomość MS Office, CRM, mile widziana SAP CX
  • Zorientowanie na wyniki, koncentracja na celu
  • Społeczne interaktywne umiejętności przywódcze (przywództwo, coaching, empatia, orientacja na zespół, poczucie celu)

Nasz Klient oferuje:
  • Pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie, będącej częścią zagranicznej grupy kapitałowej
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Wynagrodzenie podstawowe + premia roczna
  • Niezbędne narzędzia pracy (samochód służbowy, laptop, telefon komórkowy)
  • Bogaty pakiet benefitów (karta Multisport, ubezpieczenie grupowe, firmowa opieka medyczna, vouchery w ramach systemu kafeteryjnego, imprezy integracyjne)
  • Szkolenia podnoszące kompetencje

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie swojego CV. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi osobami.

Hays Poland sp. z o.o. jest agencją zatrudnienia zarejestrowaną w rejestrze prowadzonym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego pod numerem 361.

  • Praca śląskie
  • śląskie - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 387
    20 584