DYREKTOR BIBLIOTEKI UNIWERSYTETU POMORSKIEGO W SŁUPSKU
  • Słupsk
Słupsk, Arciszewskiego 22A, 76-200 Słupsk, powiat: m. Słupsk, woj: pomorskie
Uniwersytet Pomorski w Słupsku
12. 10. 2024
od 7 800 PLN (Wynagrodzenie brutto)
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska
Podstawowym zadaniem Biblioteki Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku (dalej: BUP) jest zapewnienie społeczności akademickiej powszechnego dostępu do zbiorów bibliotecznych oraz zasobów informacji naukowej niezbędnych do obsługi badań naukowych i realizacji procesu dydaktycznego.
Zadania Dyrektora obejmują w szczególności:
1. Kierowanie BUP oraz koordynowanie działalności Systemu Biblioteczno-Informacyjnego Uczelni,
2. Określanie strategii i kierunków rozwoju BUP, a także organizację i nadzór bieżących prac,
3. Pozyskiwanie środków finansowych na działalność BUP, w tym środków zewnętrznych z funduszy krajowych i międzynarodowych
4. Opracowywanie planu rzeczowo-finansowego BUP i nadzór nad jego realizacją,
5. Sprawowanie nadzoru nad rozwojem kadry BUP, jej kształceniem i doskonaleniem zawodowym, a także współpracę z władzami Uniwersytetu, Radą Biblioteczną i kierownikami jednostek organizacyjnych Uczelni.

Inne wymagania
Kandydat na Dyrektora BUP powinien spełniać następujące kryteria kwalifikacyjne:
1. Posiadać wiedzę w zakresie bibliotekoznawstwa i informacji naukowej, zarządzania biblioteką naukową oraz wykazać się wiedzą w zakresie funkcjonowania systemów biblioteczno-informatycznych,
2. Znać przepisy prawa dotyczące bibliotek, ochrony praw autorskich oraz przepisy związane z działalnością naukową i edukacyjną w Polsce,
3. Posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy i przynajmniej dwuletni staż pracy na stanowisku kierowniczym,
4. Posiadać umiejętności w zakresie zarządzania, w szczególności zarządzania finansami instytucji publicznej,
5. Posiadać wiedzę w zakresie pozyskiwania finansowych środków pozabudżetowych.
6. Spełniać warunki określone w art. 32 ust. 2 Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Rodzaj zatrudnienia
Umowa o pracę na okres próbny

System wynagradzania
Czasowy ze stawką miesięczną

Zmianowosc
jedna zmiana

Wyksztalcenia
wyższe (w tym licencjat)

  • Praca Słupsk
  • Dyrektor Słupsk
  • Dyrektor artystyczny Słupsk
  • Dyrektor kreatywny Słupsk
  • Dyrektor handlowy Słupsk
  • Dyrektor finansowy Słupsk
  • Dyrektor szkoły Słupsk
  • Doradca podatkowy w Polsce Słupsk
  • Pracownicy uczelni w Polsce Słupsk
  • Pośrednik w obrocie nieruchomościami Słupsk
  • Słupsk - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    103 077
    18 849