Doradca ds. emerytalnych
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, mazowieckie, Polska
ZUS
17. 5. 2024

3345582

Obowiązki

Do zadań osoby zatrudnionej na stanowisku doradcy ds. emerytalnych należy m.in.:

- informowanie klientów i udzielanie wyjaśnień w zakresie świadczeń emerytalno-rentowych oraz zmieniających się przepisów emerytalno-rentowych,

- udzielanie wyjaśnień w indywidualnych sprawach dotyczących na przykład przyznania lub odmowy przyznania świadczenia,

- informowanie przyszłych świadczeniobiorców o czynnikach mających wpływ na wybór najbardziej optymalnego rozwiązania, związanego z podjęciem decyzji o przejściu na emeryturę,

- dokonywanie na wniosek klienta prognozowania wysokości świadczenia, w oparciu o udostępnione narzędzie (kalkulator emerytalny), w zależności od wskazanego przez klienta planowanego terminu przejścia na emeryturę,

- udzielanie klientom pomocy i instruktażu w kompletowaniu wniosków oraz weryfikowanie wniosków i wprowadzanie danych ich dotyczących do systemu informatycznego, rejestrowanie korespondencji, wystawianie poświadczeń oraz zaświadczeń,

- przyjmowanie odwołań oraz reklamacji w sprawach emerytalno-rentowych,

- udostępnianie oryginałów lub uwierzytelnionych kserokopii świadectw pracy z akt emerytalno-rentowych,

- prowadzenie szkoleń dla klientów Zakładu w zakresie przepisów dotyczących świadczeń emerytalno-rentowych oraz prowadzenie warsztatów i instruktaży dla pracowników komórek obsługi klientów i korespondencji,

- potwierdzanie profili ePUAP oraz PUE,

- wydawanie klientom broszur, ulotek i formularzy.

Wymagania

Niezbędne:

- wykształcenie średnie

- doświadczenie w kontakcie z klientami i chęć pracy z klientem

Mile widziane:

- wykształcenie wyższe

- minimum 1 rok doświadczenia w obsłudze klientów

- doświadczenie w obsłudze osób z niepełnosprawnością

Jeśli jesteś osobą:

- zorientowaną na cel i jakość,

- komunikatywną,

- współpracującą,

- elastyczną,

- nastawioną na rozwój

oraz potrafisz

- obsługiwać pakiet MS Office (MS Word i MS Excel na poziomie średniozaawansowanym),

- być zorientowanym na klienta,

- rozwiązywać problemy,

- radzić sobie w trudnych sytuacjach

TO ZACHĘCAMY DO PRZESŁANIA DOKUMENTÓW.

Wymagane dokumenty:

- CV

- list motywacyjny

- dokumenty potwierdzające wykształcenie