Digital Solution Architect
  • Warsaw
Warszawa, Warsaw, Masovian Voivodeship, Polska
Alior Bank SA
26. 9. 2024

Alior Bank poszukuje doświadczonego Digital Solution Architecta, który wesprze nas w realizacji kluczowych inicjatyw związanych z transformacją cyfrową. Celem jest stworzenie nowoczesnego digital experience, bazującego na nowoczesnej architekturze IT, która odmieni sposób interakcji naszych klientów z bankiem.

Jako Digital Solution Architect, będziesz kluczowym członkiem zespołu odpowiedzialnym za projektowanie, rozwój i wdrażanie rozwiązań architektonicznych wspierających naszą strategię cyfrową. Twoje doświadczenie i umiejętności pozwolą nam zrealizować ambitne cele związane z omnikanałowością, hiperpersonalizacją, reużywalnością komponentów i skalowalnością.

Zakres obowiązków:

  • Projektowanie i rozwój nowoczesnej architektury IT, wspierającej transformację cyfrową w banku.
  • Współpraca z zespołami deweloperskimi, biznesowymi i technologicznymi w celu opracowania i implementacji innowacyjnych rozwiązań cyfrowych.
  • Tworzenie strategii dotyczących composable architecture oraz domen aplikacyjnych, wspierających elastyczność i reużywalność komponentów.
  • Ocena istniejącej infrastruktury i rekomendowanie zmian mających na celu zwiększenie wydajności, stabilności i skalowalności systemów.
  • Doradztwo architektoniczne w zakresie integracji z systemami legacy oraz optymalizacji procesów IT.
  • Udział w definiowaniu standardów architektonicznych, najlepszych praktyk i wdrażaniu technologii zgodnych z najnowszymi trendami w branży.

Wymagania:

  • Minimum 5 lat doświadczenia na stanowisku architekta IT, w tym projektowanie rozwiązań cyfrowych i infrastruktury IT.
  • Doświadczenie w projektowaniu rozwiązań w oparciu o composable architecture, mikroserwisy, Kubernetes, API management.
  • Znajomość narzędzi i technologii wspierających omnikanałowość i hiperpersonalizację.
  • Umiejętność pracy w złożonym środowisku biznesowym i technologicznych, z naciskiem na integrację z systemami legacy.
  • Silne umiejętności analityczne i zdolność do przekształcania wymagań biznesowych w architektoniczne rozwiązania techniczne.
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne, zdolność do współpracy z zespołami technologicznymi i biznesowymi.

Oferujemy:

  • Umowę o pracę na atrakcyjnych warunkach.
  • Możliwość pracy przy transformacyjnych projektach cyfrowych, które kształtują przyszłość bankowości.
  • Dynamiczne środowisko pracy z dostępem do najnowszych technologii i narzędzi.
  • Szansę na rozwój kariery w roli kluczowego architekta w dużej, nowoczesnej organizacji finansowej.
  • Atrakcyjne wynagrodzenie, pakiet benefitów oraz możliwość pracy hybrydowej.

Jeśli jesteś gotów podjąć wyzwanie i dołączyć do naszego zespołu, aplikuj już teraz!

  • Praca Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    109 035
    19 836