DevOps Team Leader
  • Kraków
Kraków, Kraków, Lesser Poland Voivodeship, Polska
XPLUS SA
17. 9. 2024
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska:

Poszukujemy doświadczonego inżyniera DevOps, który dołączy do naszego zespołu jako Team Leader. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za zarządzanie zespołem DevOps, wdrażanie najlepszych praktyk DevOps oraz zapewnienie wysokiej jakości, bezpieczeństwa i automatyzacji procesów w naszej infrastrukturze.

Zakres obowiązków:

  • Kierowanie zespołem DevOps, zapewnienie klarowności celów i harmonogramów oraz efektywne zarządzanie zespołem
  • Projektowanie, wdrażanie i utrzymanie procesów CI/CD dla aplikacji i systemów
  • Zarządzanie infrastrukturą chmurową (Azure) i on-premise, z zapewnieniem wysokiej dostępności, skalowalności i bezpieczeństwa
  • Wdrażanie automatyzacji zadań administracyjnych i operacyjnych za pomocą narzędzi takich jak Ansible, Terraform, Puppet, Bicep czy Chef
  • Monitorowanie, diagnozowanie i rozwiązywanie problemów związanych z wydajnością systemów oraz aplikacji
  • Współpraca z zespołami deweloperskimi w celu optymalizacji procesów
  • Zapewnienie zgodności z najlepszymi praktykami w zakresie bezpieczeństwa IT i audytu

Wymagania:

  • Minimum 5 lat doświadczenia w roli DevOps
  • Przynajmniej 2 lata doświadczenia na stanowisku kierowniczym lub lidera zespołu
  • Doświadczenie w prowadzeniu projektów DevOps
  • Dobra znajomość narzędzi CI/CD (np.GitLab CI, CircleCI)
  • Doświadczenie w pracy z kontenerami i orkiestracją (Docker, Kubernetes)
  • Znajomość zarządzania infrastrukturą chmurową (Azure) oraz automatyzacji za pomocą IaC (Terraform, Ansible)
  • Wdrażanie i utrzymanie narzędzi monitoringu systemów i aplikacji (Grafana, Loki, Zabbix, inne)
  • Umiejętność rozwiązywania problemów i optymalizacji systemów pod kątem wydajności i skalowalności
  • Dobra znajomość zagadnień związanych z bezpieczeństwem IT
  • Znajomość języków skryptowych
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne i zdolność do pracy w zespole
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2
  • Mile widziana znajomość narzędzi Atlassian (JIRA, Confluence)

Oferujemy:

  • Pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie z międzynarodowymi projektami
  • Możliwość pracy z najnowszymi technologiami i udział w innowacyjnych przedsięwzięciach
  • Możliwość rozwoju zawodowego i uczestnictwa w szkoleniach
  • Elastyczne godziny pracy oraz możliwość pracy zdalnej
  • Przyjazną atmosferę pracy w zgranym zespole
  • Benefity

  • Praca Kraków
  • Team leader Kraków
  • Kraków - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    111 387
    20 584