Devops Engineer Apache Kafka
  • Kraków
Kraków, Kraków, Lesser Poland Voivodeship, Polska
BNP Paribas Bank Polska
12. 6. 2024

Opis stanowiska: Instalacja, upgrade i patchowanie klastrów Apache Kafka w oparciu Red Hat Enterprise Linux; Konfiguracja i utrzymanie rozwiązań HA i DR (Stretched cluster/Mirror Maker); Konfiguracja i utrzymanie wysoko dostępnej konfiguracji Apache Zookeper; Automatyzacja zarządzania klastrów w oparciu o Ansible i Terraform; Przygotowanie skryptówi konfiguracja klastra na potrzeby backupów (Procesem Backupu zarządzają administratorzy NetWorker); Wsparcie technologii middleware Apache Tomcat, Red Hat JBoss; Wsparcie jako 3 linia dla użytkowników; Wsparcie DevOps;Wsparcie środowisk testowych; Planowanie i budowa systemów monitoringu i obsługa incydentów; Przeprowadzanie testówDRP (przełączanie baz do zapasowej lokalizacji i testowe odzyskiwanie baz danych); Wsparcie systemów krytycznych 24h. Wymagania: Znajomość Apache Kafka/Confluent Platform i technologii powiązanych np. Kafka Connect; Znajomość klastrów działających na Red Hat Enterprise Linux od wersji 6; Serwery VMware oraz fizyczne również racki dedykowane na separowane klastry; System do monitoringu,Checkmk, Nagios, Prometheus; Storage full flash PureStorage System backupowy Networker. Mile widziane: Znajomość środowiska Kubernetes/Red Hat OpenShift; Automatyzacja i administracja Apache Tomcat, Red Hat JBoss; Automatyzacja i administracja RabbitMQ/ActiveMQ. Masz jak w Banku: Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę; Pracę w modelu hybrydowym (4 dni w mc-u z biura); Dołączenie do organizacji o globalnym zasięgu, która jest częścią grupy bankowej BNP Paribas obecnej w 65 krajach z 200-letnią tradycją; Pracę w miejscu, w którym możesz być sobą niezależnie od swojej orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, koloru skóry, pochodzenia czy poziomu sprawności; Rozwój w Banku Zielonych Zmian, w którym możesz mieć wpływ na naszą planetę i otaczający nas świat; Dużą autonomię w działaniu przy jednoczesnym wsparciu przełożonego, co potwierdza ponad 90% pracowników; Możliwość podejmowaniawłasnych decyzji, eksperymentowania i tworzenia swojej unikalnej ścieżki doświadczeń; Możliwości rozwoju zarówno w banku jak i spółkach w ramach Grupy BNP Paribas w kraju i zagranicą; Pracę w środowisku agile’owym, które wspiera elastyczność i innowacyjność organizacji, w końcu jesteśmy Bankiem zmieniającego się świata.

  • Praca Kraków
  • Kraków - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    95 687
    16 851