DevOps Engineer Apache Kafka
  • Kraków
Kraków, Kraków, Małopolskie, Polska
BNP Paribas Bank Polska
23. 5. 2024
Informacje o stanowisku

Opis stanowiska:

  • Instalacja, upgrade i patchowanie klastrów Apache Kafka w oparciu Red Hat Enterprise Linux;
  • Konfiguracja i utrzymanie rozwiązań HA i DR (Stretched cluster/Mirror Maker);
  • Konfiguracja i utrzymanie wysoko dostępnej konfiguracji Apache Zookeper;
  • Automatyzacja zarządzania klastrów w oparciu o Ansible i Terraform;
  • Przygotowanie skryptów i konfiguracja klastra na potrzeby backupów (Procesem Backupu zarządzają administratorzy NetWorker);
  • Wsparcie technologii middleware Apache Tomcat, Red Hat JBoss;
  • Wsparcie jako 3 linia dla użytkowników;
  • Wsparcie DevOps;
  • Wsparcie środowisk testowych;
  • Planowanie i budowa systemów monitoringu i obsługa incydentów;
  • Przeprowadzanie testów DRP (przełączanie baz do zapasowej lokalizacji i testowe odzyskiwanie baz danych);
  • Wsparcie systemów krytycznych 24h.

Wymagania:

  • Znajomość Apache Kafka/Confluent Platform i technologii powiązanych np. Kafka Connect;
  • Znajomość klastrów działających na Red Hat Enterprise Linux od wersji 6;
  • Serwery VMware oraz fizyczne również racki dedykowane na separowane klastry;
  • System do monitoringu, Checkmk, Nagios, Prometheus;
  • Storage full flash PureStorage
  • System backupowy Networker.

Mile widziane:

  • Znajomość środowiska Kubernetes/Red Hat OpenShift;
  • Automatyzacja i administracja Apache Tomcat, Red Hat JBoss;
  • Automatyzacja i administracja RabbitMQ/ActiveMQ.

Masz jak w Banku:

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;
  • Pracę w modelu hybrydowym (4 dni w mc-u z biura);
  • Dołączenie do organizacji o globalnym zasięgu, która jest częścią grupy bankowej BNP Paribas obecnej w 65 krajach z 200-letnią tradycją;
  • Pracę w miejscu, w którym możesz być sobą niezależnie od swojej orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, koloru skóry, pochodzenia czy poziomu sprawności;
  • Rozwój w Banku Zielonych Zmian, w którym możesz mieć wpływ na naszą planetę i otaczający nas świat;
  • Dużą autonomię w działaniu przy jednoczesnym wsparciu przełożonego, co potwierdza ponad 90% pracowników;
  • Możliwość podejmowania własnych decyzji, eksperymentowania i tworzenia swojej unikalnej ścieżki doświadczeń;
  • Możliwości rozwoju zarówno w banku jak i spółkach w ramach Grupy BNP Paribas w kraju i zagranicą;
  • Pracę w środowisku agile’owym, które wspiera elastyczność i innowacyjność organizacji, w końcu jesteśmy Bankiem zmieniającego się świata.

  • Praca Kraków
  • Kraków - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    65 126
    13 103