DevOps Engineer
  • Gdańsk
Gdańsk, Gdańsk, Pomeranian Voivodeship, Polska
Interia.pl Sp. z o.o.
20. 9. 2024

Interia.pl jest czołowym graczem na polskim rynku mediów nowej generacji. Co miesiąc ponad 21 mln osób korzysta z dostępu do najświeższych informacji, ciekawostek i rozrywki oraz z najlepszego sposobu komunikowania się ze światem.

Działamy w ramach Grupy Polsat Plus, lidera rynku mediów i telekomunikacji w Polsce, co stawia przed nami jeszcze większe i ekscytujące wyzwania. Dzięki temu nieustannie się rozwijamy.

Aktualnie do Działu Rozwoju i Utrzymania Infrastruktury IT poszukujemy współpracownika w roli DevOps Engineer​.

Zadania, jakie postawimy przed Tobą:

  • dostarczanie infrastruktury i środowisk IT do uruchamiania aplikacji
  • tworzenie i optymalizacja procesów CI/CD
  • wspieranie zespołów developerskich w zakresie efektywnego użycia infrastruktury
  • monitorowanie wykorzystania i kondycji usług oraz środowisk
  • opracowywanie i realizacja testów wydajnościowych, skalowalności, wysokiej dostępności

Nasze wymagania:

  • wykształcenie wyższe, techniczne (kierunkowe informatyka lub pokrewne)
  • praktyczne doświadczenie w konteneryzacji usług (Kubernetes, Docker)
  • doświadczenie w pracy z narzędziami takimi jak Grafana/Kibana
  • umiejętność wykorzystania Gitlab w pracy codziennej oraz funkcjonowania serwisów
  • wiedza i praktyczna znajomość technologii Cloud (jednej lub kilku - AWS, GCP, Azure)
  • umiejętność współpracy międzyzespołowej (głównie IT, ale nie tylko)
  • znajomość architektury serwisów WWW i niezbędnych do ich budowy systemów operacyjnych (Linux) i serwerów aplikacji
  • umiejętność przekazywania wiedzy i przekonywania do nowych rozwiązań

Docenimy:

  • praktyczną znajomość koncepcji IaaS, PaaS, SaaS
  • znajomość Python
  • znajomość RKE2/Rancher
  • przykłady zrealizowanych projektów, wypracowanych konfiguracji, kodu
  • zainteresowanie w obszarach zależnych od infrastruktury IT

Oferujemy:

  • współpracę B2B z firmą o ugruntowanej pozycji rynkowej. Interia.pl jest jednym z największych wydawców internetowych w Polsce, będącym częścią największej grupy medialnej w naszym kraju
  • unikalną i szczegółową wiedzę o tym, jak wykorzystać najnowsze technologie w celu zbudowania wydajnej, skalowalnej i bezpiecznej infrastruktury IT, rozproszonej na wiele Data Center oraz w Cloud
  • preferencyjne warunki benefitów oferowanych przez Grupę Polsat Plus (prywatna opieka medyczna, karta Multisport, grupowe ubezpieczenie na życie, kurs j. angielskiego)
  • niekorporacyjną, swobodną i kreatywną atmosferę - start-up’owy klimat w połączeniu z możliwościami i stabilnością dużej firmy

  • Praca Gdańsk
  • Gdańsk - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    115 225
    21 045