Developer FPGA
  • Rzeszow
Rzeszów, Rzeszow, Podkarpackie Voivodeship, Polska
RECTANGLE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
2. 10. 2024

Twój zakres obowiązków

  • Tworzenie oprogramowania wbudowanego dla systemów mikroprocesorowych, mikrokontrolerów,
  • Optymalizowanie kodu pod kątem wydajności oraz zużycia zasobów sprzętowych,
  • Diagnozowanie i debugowanie problemów związanych z oprogramowaniem - Współpraca z zespołem projektowym podczas tworzenia oprogramowania,
  • Utrzymywanie tworzonego oprogramowania, niwelowanie długu technologicznego i aktualizacji,
  • Tworzenie dokumentacji oprogramowania oraz udział w testach,
  • Śledzenie najnowszych trendów i technologii w obszarze oprogramowania FPGA oraz ich implementacja w realizowanych projektach,
  • Udział w spotkaniach grup projektowych,
  • Udział w szkoleniach podnoszących kompetencje.

Nasze wymagania

  • Znajomość języków opisu sprzętu (VHDL/Verilog),
  • Znajomość języków programowania C/C++,
  • Praktyczna znajomość układów FPGA lub SoC(Zynq Ultrascale+) firmy Xilinx/AMD,
  • Praktyczna znajomość środowisk Vivado oraz Vitis,
  • Umiejętność samodzielnej symulacji, weryfikacji, implementacji i oceny wdrażanych rozwiązań,
  • Znajomość zagadnień związanych z analizą czasową i tworzeniem ograniczeń,
  • Wiedza i doświadczenie z zakresu cyfrowego przetwarzania sygnałów(DSP) – FFT, iFFT, filtry cyfrowe, decymacja i interpolacja sygnałów,
  • Znajomość zagadnień towarzyszących przetwornikom A/D i D/A – próbkowanie, kwantyzacja, błędy pomiarowe, nieliniowość,
  • Podstawowa znajomość zagadnień związanych z komunikacją bezprzewodową i RF - modulacja, miksowanie, terminacja, sposoby dostępu do łącza: FDMA/TDMA/CDMA,
  • Podstawowa wiedza dotycząca komunikacji szybkich – np. LVDS,
  • Wiedza i praktyczne umiejętności wykorzystania interfejsów komunikacyjnych występujących układach mikroprocesorowych – IIC, SPI, UART, CAN, 1-Wire,
  • Praktyczna umiejętność obsługi sprzętu pomiarowego i laboratoryjnego – oscyloskopy, generatory, analizator VNA, multimetry, zasilacze.

Mile widziane

  • Wiedza z zakresu sprzętu wykorzystywanego w układach RF,
  • Doświadczenie z układami AMD RFSoC,
  • Znajomość układów FPGA innych producentów,
  • Doświadczenie w pracy z mikrokontrolerami,
  • Doświadczenie związane z układami ASIC,
  • Wiedza z zakresu protokołów sieciowych i komunikacji Ethernet(RJ45, SFP),
  • Doświadczanie z tworzeniem oprogramowania dla systemów Linux.
  • Wiedza związana z działaniem systemów GNSS,
  • Znajomość JESD204,
  • Zrealizowane i wdrożone własne projekty,
  • Doświadczenie w tworzeniu sprzętu i oprogramowania dla branży lotniczej i kosmicznej,
  • Znajomość GIT/ SVN

To oferujemy

  • stałą pracę w firmie o stabilnej pozycji rynkowej,
  • elastyczną formę zatrudnienia: umowa o pracę lub B2B,
  • atrakcyjny system wynagrodzeń zależny od Twoich umiejętności,
  • stały rozwój umiejętności i wsparcie w realizacji pomysłów,
  • pracę w doskonałej, niekorporacyjnej atmosferze, dynamicznym zespole projektowym,
  • możliwość rozwoju posiadanego doświadczenia w zakresie projektowania i realizacji zaawansowanych systemów IT.

  • Praca Rzeszów
  • Rzeszów - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    110 407
    18 648