Cloud Data Engineer
  • Bydgoszcz
Bydgoszcz, Bydgoszcz, Kuyavian-Pomeranian Voivodeship, Polska
Sii
30. 5. 2024

Chcesz rozwijać swoje kompetencje w technologiach chmurowych? Dołącz do naszej wyspecjalizowanej jednostki skupiającej ekspertów z dziedziny procesowania i analizy danych w ramach Centrum Kompetencyjnego Data & Analytics. Oferujemy również rozwój w obszarach Data Science, Big Data i Machine Learning.

Nie czekaj, aplikuj!

Twoje zadania:

  • Budowa i projektowanie rozwiązań Data Lake i DWH
  • Tworzenie pipeline’ów ETL w celu pozyskiwania danych z różnych źródeł i przetwarzania ich w chmurze
  • Monitorowanie rozwiązań i proponowanie ulepszeń
  • Zbieranie wymagań oraz proponowanie rozwiązań technologicznych
  • Przygotowywanie dokumentacji technicznej
  • Ścisła współpraca z analitykami danych
  • Wspieranie mniej doświadczonych kolegów, dzielenie się wiedzą i najlepszymi praktykami

Twoje umiejętności:

  • Min. 5 lat doświadczenia komercyjnego jako Data Engineer
  • Bardzo dobra znajomość języków SQL i Python oraz narzędzia Spark/PySpark
  • Doświadczenie w budowaniu skalowalnych, działających w czasie rzeczywistym i wysokowydajnych rozwiązań typu Data Lake
  • Umiejętność rozwijania procesu ETL w różnych narzędziach (SSIS, ADF, IPC)
  • Znajomość rozwiązań chmurowych (Azure, AWS, GCP)
  • Doświadczenie w projektach związanych z migracją danych z on-premise do chmury (bazy danych: Oracle, PostgreSQL, MS SQL)
  • Umiejętność swobodnej komunikacji w języku angielskim

  • Praca Bydgoszcz
  • Bydgoszcz - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    82 870
    15 696