Chief Accountant - renewable sector
  • Warszawa
Warszawa, Warszawa, Mazowieckie, Polska
Antal Sp. z o.o.
31. 5. 2024

Dla jednego z naszych Klientów, międzynarodowej firmy z sektora energii odnawialnej, poszukujemy osoby na nowo tworzone stanowisko Chief Accountant.

Zakres obowiązków:

  • Monitorowanie zmian w przepisach podatkowych i rachunkowych oraz ich wdrażanie w firmie oraz zapewnienie zgodności z przepisami i standardami rachunkowości
  • Zarządzanie całością procesów księgowych poprzez organizowanie i prowadzenie ksiąg rachunkowych spółki
  • Tworzenie polityki rachunkowości i jej rozwój oraz prowadzenie kontroli kredytowej i polityki podatkowej spółki
  • Nadzór nad bieżącymi czynnościami księgowymi, w szczególności prowadzeniem ksiąg rachunkowych, kontrolą płatności i faktur oraz rozliczaniem kosztów i przychodów
  • Przygotowywanie raportów dla Grupy obejmujących wyniki miesięczne, budżetowanie, prognozowanie, kontrolę budżetową i analizę wariancji
  • Utrzymywanie ścisłej komunikacji z audytorami zewnętrznymi i doradcami podatkowymi, w tym przygotowanie materiałów i udział w audycie finansowym
  • Doradzanie zarządowi w kwestiach finansowo-księgowych oraz uczestniczenie w planowaniu strategicznym i podejmowaniu decyzji dotyczących inwestycji i rozwoju firmy
  • Zarządzanie wewnętrznym zespołem księgowo-płacowym
  • Identyfikacja obszarów wymagających poprawy i wdrożenie bardziej efektywnych procedur księgowych, w tym wykorzystanie technologii do automatyzacji procesów
  • Udział we wdrożeniu systemu klasy ERP

Oczekiwania:

  • Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe
  • Znajomość ustawy o rachunkowości, przepisów podatkowych oraz IFRSów
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Znajomość systemów klasy ERP

Oferujemy:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Bonus roczny
  • Pakiet benefitów pozapłacowych
  • Prace w trybie hybrydowym

  • Praca Warszawa
  • Chief marketing officer Warszawa
  • Chief security officer Warszawa
  • Warszawa - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    76 147
    15 080