Business-System Analyst
  • Sopot
Sopot, Sopot, Województwo pomorskie, Polska
ERGO Hestia
2. 10. 2024
Informacje o stanowisku

Twój zakres obowiązków:

  • zbieranie i analiza wymagań – identyfikacja i dokumentowanie wymagań biznesowych i systemowych na podstawie rozmów z interesariuszami oraz analiza potrzeb i celów biznesowych,
  • modelowanie procesów biznesowych – analiza i mapowanie istniejących procesów biznesowych oraz projektowanie nowych rozwiązań w celu ich usprawnienia
  • współpraca z zespołem developerskim – bliska współpraca z programistami, testerami i architektami systemów w celu zapewnienia, że wymagania biznesowe są poprawnie rozumiane i realizowane,
  • tworzenie dokumentacji – przygotowywanie dokumentacji analitycznej, takiej jak diagramy procesów (UML), przypadki użycia (use cases) czy dokumentacja techniczna wspierająca procesy deweloperskie,
  • facylitacja spotkań z interesariuszami – organizowanie i prowadzenie spotkań z interesariuszami oraz zespołem projektowym w celu omawiania wymagań, rozwiązywania problemów i zarządzania oczekiwaniami,
  • przekładanie wymagań biznesowych na techniczne – przekształcanie potrzeb biznesowych na specyfikacje techniczne zrozumiałe dla zespołu deweloperskiego, w tym user stories i kryteria akceptacji,
  • zarządzanie wymaganiami – monitorowanie i śledzenie zmian w wymaganiach biznesowych, zapewniając ich spójność z celami projektu oraz dostarczanie aktualnych informacji zespołowi,
  • uczestnictwo w cyklu życia projektu – aktywne zaangażowanie w każdy etap projektu, od analizy przedwdrożeniowej po wdrożenie i wsparcie po wdrożeniu, zapewniając ciągłe dopasowanie produktu do potrzeb biznesowych,
  • analiza ryzyka i rekomendacje – identyfikowanie potencjalnych zagrożeń i problemów związanych z realizacją wymagań oraz proponowanie rozwiązań mających na celu minimalizację ryzyka

Nasze wymagania:

  • 2 letnie doświadczenie w roli Analityka/Analityczki Systemowo-Biznesowej,
  • doświadczenie w zakresie zbierania wymagań, modelowania procesów biznesowych oraz współpracy z zespołami deweloperskimi przy tworzeniu rozwiązań IT,
  • doświadczenie w identyfikowaniu, dokumentowaniu oraz analizie wymagań biznesowych i technicznych,
  • doświadczenie w pracy z narzędziami wspierającymi analizy,
  • umiejętność przekładania wymagań biznesowych na techniczne, zrozumienie architektury systemów informatycznych oraz zasad działania integracji między systemami​​

To oferujemy:

  • pracę w firmie będącej jednym z liderów rynku ubezpieczeń w Polsce,
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o Umowę o pracę,
  • pracę w systemie hybrydowym (4 dni pracy zdalnej, 1 dzień pracy z biura)
  • elastyczne godziny rozpoczynania pracy (możliwość rozpoczęcia pracy 7-9),
  • innowacyjne środowisko pracy i możliwość udziału w ciekawych projektach, które niejednokrotnie wyznaczają trendy na rynku,
  • narzędzia umożliwiające realizację celów,
  • realny wpływ na swój rozwój oraz ścieżkę kariery,
  • najwyższe standardy pracy,
  • pakiet benefitów

  • Praca Sopot
  • Sopot - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    116 108
    21 116