Backend Node Developer / DevOps
  • Wrocław
Wrocław, Wrocław, Lower Silesian Voivodeship, Polska
Inventively LLC
23. 8. 2024
Informacje o stanowisku

O firmie:

Inventively to firma specjalizująca się w rozwoju oprogramowania mobilnego i webowego. Naszym celem jest wspieranie klientów w tworzeniu dochodowych produktów cyfrowych. Oferujemy szeroki zakres usług od rozwoju aplikacji, przez projektowanie UI/UX, zapewnienie jakości, aż po doradztwo. Nasze podejście opiera się na przejrzystości, innowacyjności i skupieniu na sukcesie biznesowym klientów, a wszystko to w atmosferze wspierającej rozwój osobisty i kompetencji naszych pracowników.

Opis stanowiska:

Szukamy Backend Node Developer’a / DevOps’a do projektu aplikacji Educational technology, która umożliwia komunikację pomiędzy opiekunami, rodzicami i uczestnikami wycieczek.

To stanowisko jest w formie part-time, idealne jako dodatkowa praca po godzinach.

Wymagane doświadczenie: Minimum 4 lata

Zakres obowiązków:

Projektowanie i implementacja aplikacji backendowych:

  • Wykonać migrację z serwisu evennode.com do AWS.
  • Tworzenie skalowalnych rozwiązań z użyciem Node.js. Aktualnie wykorzystujemy framework Express.js, ale w nowych projektach planujemy wykorzystanie Nest.js.

Integracja z bazami danych i usługami zewnętrznymi:

  • Praca z różnymi typami baz danych, w tym MongoDB i Firebase Real-Time DB (funkcja czatu). Planujemy przejście od Firebase Real-Time DB do rozwiązań opartych na websocketach.

Pisanie i utrzymywanie testów:

  • Opracowywanie testów integracyjnych w celu zapewnienia wysokiej jakości kodu. Obecnie nie stosujemy jeszcze testów w tym projekcie, ale planujemy ich wdrożenie w przyszłości

Komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna:

  • Ścisła współpraca z zespołem frontendowym, odbywająca się w języku polskim.
  • Komunikacja z klientem w języku angielskim na temat postępu prac.

Wymagania:

Zaawansowana znajomość Node.js i frameworków:

  • Biegłość w pracy z Nest.js i Express.js.

Doświadczenie z bazami danych:

  • Umiejętność pracy z bazami danych relacyjnymi i nierelacyjnymi.

Umiejętności programistyczne:

  • Zdolność do pisania czystego, modułowego i dobrze udokumentowanego kodu.

Doświadczenie w RESTful API:

  • Kompetencje w projektowaniu i implementacji API zgodnie z najlepszymi praktykami.

Umiejętności DevOps:

Bardzo dobra znajomość usług AWS:

  • Umiejętność zarządzania usługami takimi jak EC2, S3, Lambda, Amplify, AWS Elastic Beanstalk, Amazon CloudWatch. Doświadczenie z AWS jest konieczne, ponieważ potrzebujemy wykonać migrację z serwisu evennode.com do AWS.

Automatyzacja procesów CI/CD:

  • Doświadczenie w korzystaniu z narzędzi takich jak Jenkins, GitHub Actions, AWS CodePipeline.

Mile widziane:

Konteneryzacja i orkiestracja:

  • Wiedza na temat Docker i Kubernetes, zdolność do zarządzania kontenerami i ich orkiestracją.

Tech stack:

Node.js, Express.js, Nest.js, MongoDB, Firebase Real-Time Database, WebSockets, AWS (EC2, S3, Lambda, Amplify, AWS Elastic Beanstalk, Amazon CloudWatch), Jenkins, GitHub Actions, Docker, Kubernetes, RESTful API, testy integracyjne.

Oferujemy:

  • Elastyczne godziny pracy dostosowane do Twoich potrzeb.
  • Praca w pełni zdalna.
  • Możliwość pracy w małym, ale specjalistycznym zespole, oferująca duży wpływ na sposób realizacji projektów.
  • Idealne miejsce dla osób chcących mieć realny wpływ na rozwój projektów z szybkimi możliwościami awansu.
  • Umowa zlecenie / B2B.

Wraz z aplikacją prosimy o uzupełnienie poniższego formularza:

  • Praca Wrocław
  • Wrocław - Oferty pracy w okolicznych lokalizacjach

    106 427
    20 544